دوران طلا به سرآمد، نوبت مس شد

دوران طلا به سرآمد، نوبت مس شد

سیمان: شركت كپیتال اكونومیكس در گزارش جدیدی اعلام نمود دوران طلا در نزدیكی مرز 1500 دلار در هر اونس به سرآمده و انتظار می رود این فلز باارزش در سال 2020 به 1350 دلار و در سال 2021 به 1250 دلار سقوط كند.به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، كارولین بین، اقتصاددان ارشد كالا در شركت كپیتال اكونومیكس اظهار داشت: روند صعودی طلا به انتها رسیده است. ما برای سال ۲۰۲۰ قیمت هر اونس طلا را ۱۳۵۰ دلار و نقره را ۱۵ دلار پیش بینی می نماییم كه كمتر از حدود ۱۴۹۰ دلار برای طلا و ۱۷ دلار و ۴۰ سنت برای نقره در برآورد قبلی است.

دورنمای كوتاه مدت برای طلا اندكی روشنتر شده و انتظار می رود این فلز سال ۲۰۱۹ را در ۱۵۰۰ دلار به انتها ببرد اما از شروع سال میلادی آینده قیمت طلا آغاز به پایین رفتن می كند.

به گفته اقتصاددان كپیتال اكونومیكس، قیمت طلا در طول سال ۲۰۱۹ از ابهامات اقتصادی كه با تنش های ژئوپلیتیكی و انتظارات برای كاهش نرخ های بهره آمریكا تشدید شد، سود برد. اما از این پس كه بانك مركزی آمریكا مواضع خود برای تسهیل سیاست پولی را تعدیل می كند و بهبود رشد اقتصادی، تقاضای مصرفی برای طلا را تضعیف می كند، سرمایه گذاران علاقه خود به طلا را از دست خواهند داد.

در گزارش كپیتال اكونومیكس آمده است: بازارها همچنان انتظار دارند كاهش بی شمار نرخهای بهره از طرف بانك مركزی آمریكا انجام گیرد. در این بین تثبیت بازده اوراق قرضه دولتی در خارج از آمریكا باید روند افزایش سطح بازده منفی اوراق قرضه را متوقف كرده و جذابیت سرمایه گذاری در طلا را كمتر كند. انتظار می رود رشد اقتصاد جهانی در طول سال ۲۰۲۰ بهبود پیدا كند و ریسك پذیری سرمایه گذاران را تقویت كند.

بهبود رشد اقتصاد جهانی برای تقویت تقاضای فیزیكی برای طلا كافی نخواهد بود برای اینكه این فلز باارزش در چین و هند بسیار گران است. افزایش اخیر تعرفه واردات فلزات باارزش در هند نیز مانع بیشتری برای تقاضای مصرف كننده ایجاد خواهدنمود.

بر اساس گزارش كیتكونیوز، كپیتال اكونومیكس پیش بینی كرده كه ستاره عملكرد مثبت در سال میلادی آینده از میان فلزات باارزش نخواهد بود و پیش بینی می شود قیمت مس روند افزایشی پیدا كند. تقاضا برای مس نشان میدهد كه همچنان روند مصرف از عرضه بالاتر مانده است. رشد عرضه معدنی در سال ۲۰۱۹ كاهش پیدا خواهدنمود و احیانا در سال ۲۰۲۰ ضعیف می ماند در صورتیكه تقاضا برای این فلز سرخ به تدریج رشد می كند.

كپیتال اكونومیكس پیش بینی نمود قیمت هر تن مس تا آخر سال میلادی آینده به ۶۸۰۰ دلار افزایش پیدا خواهدنمود و تا آخر سال ۲۰۲۱ به ۷۵۰۰ دلار و تا آخر سال ۲۰۲۵ به حدود ۱۰۰۰۰ دلار می رسد.

منبع:

1398/08/03
14:43:33
5.0 / پنج
4442
تگهای خبر: ارز , بازار , عرضه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سیمان سیمان