جریمه ۸۰ میلیون دلاری یك خودروساز به دلیل مصرف سوخت بالا

جریمه ۸۰ میلیون دلاری یك خودروساز به دلیل مصرف سوخت بالا

به گزارش سیمان شركت خودروسازی فیات كرایسلر تحت تأثیر عدم رعایت استانداردهای مصرف سوخت و انتشار آلایندگی به هوا در آمریكا جریمه شد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، بر مبنای گزارشی كه در رسانه های خبری انتشار یافته است، از میان ۱۸ خودروساز بزرگ و مهم فعال در بازار ایالات متحده آمریكا، ۱۳ شركت نتوانسته است استانداردهای مربوط به میزان انتشار گازهای آلاینده به جو زمین و مصرف سوخت در سال ۲۰۱۷ را رعایت نمایند كه یكی از مهم ترین آنها شركت فیات – كرایسلر بوده است كه اوایل سال جاری میلادی هم به میزان ۷۷ میلیون دلار تحت تأثیر عدم مطابقت با استانداردهای مذكور در سال ۲۰۱۶ جریمه شد.
سازمان ملی حمل و نقل و ایمنی جاده و بزرگراه در آمریكا (NHTSA) اخیرا با انتشار گزارشی جدید اعلام نموده است كه خودرو های مدل ۲۰۱۷ به صورت متوسط نیم لیتر در هر صد كیلومتر بیشتر از حد مجاز مندرج در استانداردهای وضع شده، مصرف سوخت داشته اند و این بدان معناست كه خودروسازان نتوانسته اند به استانداردهای آلایندگی مدلهای بعدی یعنی ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ هم دست یابند.
طبق گزارش Detroit Free Press، البته با اینكه شركت فیات – كرایسلر نتوانسته استانداردهای موردنظر NHTSA را رعایت كند، اما آمار و ارقامی كه از این خودروساز انتشار یافته است، نشان داده است كه این شركت تلاش بسیاری در زمینه توسعه و تولید خودرو های هیبریدی و الكتریكی كه همگی جز وسائل نقلیه پاك و دوستدار محیط زیست به شمار می روند، كرده است. این شركت همینطور مصرف سوخت خودرو های تولیدشده خویش را به صورت سالانه بهبود بخشیده است. ازاین رو می توان اظهار داشت كه این تلاش های مداوم و برنامه ریزی های دقیق و جدی به منظور گسترش خودرو های پاك، تا حد زیادی از مبلغ جریمه آن كاسته است.
به قول یكی از سخنگویان این شركت، فیات – كرایسلر یك مهلت ۶۰ روزه برای پرداخت جریمه مقرر شده به میزان ۸۰ میلیون دلار خواهد داشت. او همینطور تاكید كرده است كه جریمه مذكور، تاثیری بر تجارت و كسب و كار فیات – كرایسلر نخواهد گذاشت.
منبع:

1398/07/28
16:26:53
5.0 / پنج
4093
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیمان سیمان