وزیر راه و شهرسازی:

سانحه ریلی قطار زاهدان تروریستی نبود

سانحه ریلی قطار زاهدان تروریستی نبود

به گزارش سیمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: شواهدی در دست است كه نشان داده است سانحه ریلی قطار زاهدان- تهران، تروریستی نبوده است.به گزارش سیمان به نقل از مهر، محمد اسلامی بامداد امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه بین وزارت راه و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران درباره حادثه ریلی قطار زاهدان- تهران گفت: حوادث در كشور ما رخ می دهد و ما وظیفه داریم زیرساخت ها را حفاظت نماییم. سانحه ریلی اخیر نیز سانحه ای نبود كه شركت راه آهن مقصر باشد. این یك اتفاق بود و امیدواریم دیگر شاهد وقوع آن نباشیم.
وی با اشاره به اینكه سیستم های امنیتی نیز در حال امنیتی كردن علت سانحه هستند، اظهار داشت: كمیته بررسی سوانح راه آهن موظف است كه گزارش بدهد و این گزارش نیز تهیه شده است. شواهدی در دست نیست كه این سانحه تروریستی باشد اما اساسا پیچ ها و پابندهای ریل باز شده است. البته حفاظت از زیرساخت های ریلی تشدید شده است و مردم نباید نگران باشند.
اسلامی درباره سفرهای اربعین نیز اضافه كرد: حوادث عراق بطور كامل جمع شده است و مردم ما با انگیزه به زیارت اباعبدالله می روند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه بیانیه وزارت خارجه اعلام نكرد كه مردم به عراق نروند بلكه اعلام نموده است كه مردم احتیاط كنند، اضافه كرد: ما با این بیانیه مخالف نبودیم.
به گفته اسلامی روز گذشته ۳۳ هزار نفر از مرز مهران عبور كردند. همین طور برای كل سفرهای اربعین ۸ هزار دستگاه اتوبوس پیش بینی شده است. روزانه ۵۵ رام قطار به مقاصد كرمانشاه، همدان و خرمشهر اعزام شده و ۴۷۵ هزار نفر با قطار به عتبات خواهند رفت.
وی اشاره كرد: سازمان هواپیمایی كشوری نیز بیشتر از ۶۰۰ مجوز پرواز صادر كرده است.منبع:

1398/07/14
14:29:05
5.0 / پنج
4491
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان