دبیر هیئت مدیره نظام مهندسی تهران اعلام كرد؛

دو عامل افزایش تاب آوری ساختمان ها در مقابل زلزله

دو عامل افزایش تاب آوری ساختمان ها در مقابل زلزله

سیمان: دبیر هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اظهار داشت: با استفاده از تكنولوژی های جدید در صنعت ساختمان می توان وزن سازه را كم كرد كه در افزایش تاب آوری در مقابل زلزله مؤثر است.به گزارش سیمان به نقل از مهر، علی نبی ای در نشست خبری تشریح همایش تكنولوژی های جدید ساختمان اظهار داشت: سبك سازی و استفاده از تكنولوژی های جدید سبب می شود تا ساختمان ها خصوصا بلندمرتبه ها در مقابل زلزله ایمن تر باشند و استقامت ساختمان هم بیشتر شود.
وی اضافه كرد: توسعه تكنولوژی های جدید در صنعت ساختمان نه تنها سبب كاهش اشتغال در این بخش نمی گردد بلكه عرصه های جدیدی از اشتغال بوجود می آورد.
دبیر هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران افزود: لازم است ما هم در صنعت ساختمان همگام با تجربیات جهانی پیش برویم و خویش را با این پیشرفت ها منطبق نماییم.
نبی ای خاطرنشان كرد: بعنوان مثال در گذشته گفته می شد نباید در ساخت و ساز از شیشه در نما استفاده گردد. چون كه هم در بحث زلزله و هم در بحث تولید گازهای گلخانه ای، نمای شیشه ای موثر است اما هم اكنون تكنولوژی های جدید به ساخت شیشه هایی برای نمای ساختمان منجر شده كه با كنترل UV نور خورشید به كاهش گازهای گلخانه ای كمك می نماید. همینطور از نظر مقاوم بودن در مقابل زلزله هم شیشه های ضد زلزله تولید شده است.
در ادامه این نشست محمدحسن نامی وزیر اسبق ارتباطات با اشاره به اینكه ۲۷ تا ۲۹ درصد اقتصاد كشور در تهران و ۴۶ تا ۴۷ درصد اقتصاد كشور در ۷ كلان شهر كم شده است، اظهار داشت: به علت توسعه سكونتگاهها در كلانشهرها شاهد كوچ مردم به شهرهای بزرگ شده ایم. ازاین رو آمایش سرزمینی می تواند یك اقتصاد مطلوب را در سراسر كشور ایجاد كند.
در ادامه تورج فرهادی رئیس كمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری تهران اظهار داشت: استفاده از تكنولوژی های جدید در صنعت ساختمان به كاهش هدررفت انرژی در ساختمان ها كمك می نماید.
وی اضافه كرد: یكی دیگر از نتایج صنعتی سازی ساختمان و استفاده از تكنولوژی های جدید در این صنعت حفظ محیط زیست خواهد بود.
پس از وی، میرجعفری دبیر علمی كنفرانس توسعه تكنولوژی های جدید صنعت ساختمان تصریح كرد: تلاش مهندسان این است كه ساختمان های مدرن تر و سازگارتر با محیط زیست راه اندازی شود.
وی اضافه كرد: این كنفرانس فرصتی است تا شركت های تولید كننده مصالح ساختمانی از دستاوردهای تحقیقاتی كنفرانس در تولید مصالح استفاده كنند.

1398/07/08
14:15:30
5.0 / پنج
4179
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیمان سیمان