حذف واردات كاغذ به منظور چاپ قبض های برق

حذف واردات كاغذ به منظور چاپ قبض های برق

به گزارش سیمان مدیرعامل شركت توانیر با اشاره به اینكه تابحال 96 درصد مشتركان برق اطلاعات خودرا به منظور حذف قبوض كاغذی برق ثبت كرده اند، اظهار داشت: هم اكنون از میان 36 میلیون مشترك برق كشور بیشتر از 35 میلیون مشترك در طرح حذف قبوض كاغذی برق مشاركت كرده اند.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، محمدحسن متولی زاده، با اشاره به این كه از امروز صدور قبوض كاغذی برق در كشور متوقف شده است، اظهار داشت: برمبنای برنامه ریزی صورت گرفته بعد از این اطلاعات صورتحساب مشتركان به صورت الكترونیك و پیامكی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به این كه حذف قبوض كاغذی برق مانع از قطع ۱۲ هزار درخت در سال می شود، افزود: با اجرای این طرح و حذف پروسه توزیع قبوض در سراسر كشور صرفه جویی چشمگیری در مصرف سوخت صورت خواهد گرفت.
متولی زاده با تاكید بر این كه بخش قابل توجهی از كاغذ قبوض برق وارداتی است، افزود: در شرایطی كه كشور گرفتار تحریم های مختلفی است، مبلغ قابل توجهی از منابع ارزی صرف واردات كاغذ قبوض برق می شود كه با اجرای این طرح و حذف واردات این اقلام صرفه جویی ارزی چشمگیری در این بخش صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل شركت توانیر اشاره كرد: برمبنای برآورد صورت گرفته اجرای این طرح سبب صرفه جویی ۳۰۰ میلیارد تومانی در منابع صنعت برق خواهد شد كه بخش عمده ای از این رقم مربوط به منابع ارزی برای واردات كاغذ قبوض برق بوده است.
وی با تاكید بر اینكه پروسه ثبت اطلاعات مشتركان به منظور حذف قبوض كاغذی برق همچنان ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: مشتركان باقی مانده می توانند با ارسال شناسه قبض خود به سرشماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ اطلاعات خودرا در سامانه طرح ملی قبض سبز ثبت كرده تا بعد از این قبوض خودرا به صورت پیامكی و الكترونیكی دریافت نمایند.
روش های پرداخت قبوض جدید برق
متولی زاده با اشاره به اینكه پروسه پرداخت قبوض پیامكی كاملا ساده سازی شده است، اظهار داشت: مشتركان برای پرداخت قبض های جدید می توانند بوسیله شركت های خدمات پرداخت الكترونیك و یا با استفاده از اپلیكیشین "خدمات غیرحضوری برق ایران" ضمن دریافت اصل قبض خود، صورتحساب خودرا نیز پرداخت كنند.
مدیرعامل شركت توانیر افزود: همین طور در سایت شركت های توزیع نیروی برق سراسر كشور نیز امكان پرداخت غیر حضوری قبوض پیش بینی شده است. از طرفی مشتركانی كه دسترسی به تلفن همراه هوشمند ندارند می توانند ضمن تماس با شماره ۱۵۲۱ و یا بوسیله تلفن بانك ها قبوض خودرا پرداخت كنند.
او در آخر اشاره كرد: مشتركانی كه دسترسی به هیچگونه تلفنی ندارند، می توانند صرفا با داشتن كارت اعتباری بانكی و مراجعه به دستگاه های عابر بانك قبوض خودرا پرداخت كنند. گزینه پرداخت قبوض بوسیله شناسه قبض برق در اغلب عابر بانكهای كشور پیش بینی شده است و ظرف چند روز آینده در تمامی عابر بانكهای كشور عملیاتی خواهد شد.
منبع:

1398/07/01
21:59:24
5.0 / پنج
4337
تگهای خبر: ارز , ایران , تحریم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیمان سیمان