وزیر راه و شهرسازی:

پرونده مسكن مهر تا آخر ۹۸ بسته می شود

پرونده مسكن مهر تا آخر ۹۸ بسته می شود

به گزارش سیمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: روند تكمیل واحدهای مسكن مهر ادامه دارد و امیدواریم تا آخر سال ۹۸ پرونده طرح مسكن مهر بسته شود.به گزارش سیمان به نقل از مهر، محمد اسلامی در مراسم افتتاح بیشتر از پنج هزار واحد مسكن مهر شهر جدید پردیس اظهار داشت: وقتی مردم صاحب خانه می شوند، مردم ما را دعا می كنند و این جزو باقی الصاحات است و باید با اعتقاد راسخ به خانه دار شدن مردم كمك نماییم.
وی اضافه كرد: معنای حرف ما این نیست برای مردم خانه بسازیم بلكه مسكن مهر بعنوان تكلیف ما است كه تكمیل شود و هم اكنون از توقف خارج شده و امروز ۵۲۱۷ نفر خانه هایشان را تحویل می گیرند؛ این روند باید ادامه یابد و تا آخر ۹۸ پرونده مسكن مهر را ببندیم.
اسلامی افزود: مبحث دیگر آغاز ساخت ۴۰۰ واحد مسكن جدید است كه برای تعادل بخشی به بازار بوده و جامعه هدف آن اقشار متوسط و كم درآمد است و آنرا تكمیل می نماییم.
به گفته اسلامی، از ۲۰۰ هزار واحد برنامه اقدام ملی در شهرهای جدید، ۱۶ هزار واحد به پردیس متعلق می باشد و امروز ۷۶۰۰ واحد آن شروع می شود.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: فقط نباید به مردم یك سقف تحویل بدهیم بلكه باید به آنها زندگی بدهیم. نباید كیفیت زندگی در شهرهای جدید فراموش شود. ضمن اینكه باید به شهرسازی هویت داده شود.
وی تصریح كرد: نكته مهم دیگر اعتماد متقابل سرمایه گذار برای ساخت واحدهای مسكونی و سرمایه پذیر كه شهرهای جدید هستند، است كه به هم اعتماد داشته باشند و سرمایه گذار به بازدهی مطلوب خود برسد.
اسلامی با اشاره به دستگاه های خدمات رسان اظهار داشت: از آقای محسنی بندپی استاندار تهران تشكر می كنم كه با اهتمام جدی هم در شورای مسكن هم در ایجاد سیستم پشتیبانی برای بهره مندی واحدها از خدمات آب و برق و … كوشیده است.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: با وزیر آموزش و پرورش برای تحویل مدارس ساخته شده در پردیس مذاكره كرده ایم و از آغاز مهر ماه امسال این شش باب مدرسه مبادرت به جذب دانش آموز می كند.
وی درباره متروی تهران پردیس اظهار داشت: بزودی مطالعات مترو تكمیل شده و سرمایه گذار برای آغاز فعالیت ساخت و راه اندازی اقدام می كند. تاكید رئیس جمهور این است كه پردیس به یك شهر فاخر تبدیل گردد.


منبع:

1398/02/08
11:33:42
5.0 / پنج
4475
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیمان سیمان