مدیرعامل خدمات مهندسی ابنیه فنی راه آهن:

مبادرت به موقع جلوی سانحه ریلی را گرفت

مبادرت به موقع جلوی سانحه ریلی را گرفت

به گزارش سیمان مدیرعامل شركت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن تصریح كرد: ساخت دیوارهای ضامن را برای مقابله با وقوع سیل در در محدوده پل سفید - زیرآب در دستوركار قرار دادیم.به گزارش سیمان به نقل از مهر، مصطفی معینی با اشاره به اینكه سیلاب اخیر در بعضی از خطوط ریلی كشور مساله ساز شد اظهار داشت: در پنجم فروردین ماه یك دستگاه درزین پیشرو شركت بر اثر ریزش یك سنگ چند تنی در محور ریلی شمال گرفتار سانحه شد و درزین و افرادی كه داخل آن قرار داشتند و برای كنترل خطوط ریلی و حركت كردن قبل از قطارهای مسافری عازم شده بودند سبب شدند كه جان حدود ۷۰۰ مسافر ریلی را نجات دهند.
وی بیان كرد: حركت درزین قبل از حركت قطارهای مسافری در محور شمال كشور سبب شد كه این سنگ چند تنی به قطارهای مسافری برخورد نكند و با برخورد به درزین و خارج شدن از خط ۵ نفر از كاركنان متعهد شركت صدمه دیدند.
مدیر عامل شركت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن یادآوری كرد: ماجرای دهقان فداكار بار دیگر در ۵ فروردین ماه امسال تكرار شد و ۷۰۰ مسافر ریلی منطقه شمال كشور سالم ماندند.
معینی اظهار نمود: در صورت عازم نشدن درزین در پنجم فروردین ماه، امكان برخورد سنگ با یكی از دو رام قطار مسافری كه یك رام آن از سمت تهران و یك رام دیگر از سمت گرگان در حركت بودند بسیار زیاد بود.
وی با اشاره به اینكه به صورت معمول در مسیرهایی كه احتمال ریزش سنگ وجود دارد زوال ریزی و زوال برداری انجام می شود و نگهبان مستقر است اظهار داشت: متخصصان شركت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن همواره با پیاده روی، بازدید با درزین، دیزل و… وضعیت خطوط ریلی و خطرات احتمالی را كنترل و سریع به مسئولان مربوطه انتقال می دهند.
مدیر عامل شركت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن همینطور به وقوع سیلاب در خطوط ریلی شمال كشور هم اشاره نمود و گفت با وقوع سیلاب مسائل متعددی رخ داد كه همكاران شركت در كنار همكاران راه آهنی با تعهد و پشتكاری مثال زدنی باعث رفع مسدودی ها و آزادی خطوط در اسرع وقت شدند و این همت از ۲۷ اسفند ۹۷ تا ۱۷ فروردین ماه ۹۸ در راه آهن شمال ادامه داشت و هنوز هم متوقف نشده است.
معینی خاطرنشان كرد: همكاران ما در روزهای عید با وقوع سیل مجبور به جابجایی حدوداً سه متری خط راه آهن در بعضی نقاط شدند تا سیر ایمن مسافران و قطارهای نوروزی تأمین شود.
مدیر عامل شركت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن با تشكر از نیروهای این بخش اظهار نمود: الان با بازسازی خطوط و ساخت مجدد دیوارهای ضامن در نقاط سیل خیز درصدد هستیم ایمنی سیر قطارها به بهترین شكل تضمین گردد.

1398/01/28
14:07:36
5.0 / پنج
3929
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان