شاعری مطرح كرد:

قاچاق و عدم نظارت جهاد كشاورزی از علل تشكیل صف های طولانی گوشت است

قاچاق و عدم نظارت جهاد كشاورزی از علل تشكیل صف های طولانی گوشت است

سیمان: یك عضو كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی در مورد علت تشكیل صف های طولانی گوشت اظهار نمود: ما 100 هزار تن كمبود گوشت قرمز داریم. در 8-9 ماه گذشته 130 هزار تن گوشت وارد شده است. این مساله دو علت می تواند داشته باشد اول این كه گوشت وارداتی قاچاق می شود و دو این كه جهاد كشاورزی بر دام زنده و بازار عرضه نظارت كامل ندارد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، علی محمد شاعری، عضو كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی بامداد نوبت بامداد امروز (یكشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذكری شفاهی، اظهار داشت: یكی دو ماه اخیر شاهد این هستیم كه گوشت قرمز و گوشت سفید با كمبود ساختگی و مصنوعی روبه رو شده است و علت آن آمارهایی است كه الان خدمت شما عرض می كنم. ما در داخل ۸۰۰ هزار تن گوشت تولید می نماییم. مصرف ما باز حدود ۹۰۰ هزار تن است پس ۱۰۰ هزار تن كمبود گوشت قرمز داریم. متأسفانه هم اكنون در ۸ - ۹ ماه اخیر ۱۳۰ هزار تن واردات گوشت داشته ایم.
نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش «چرا صف های طولانی گوشت در حال شكل گیری است»، اشاره كرد: این مساله می تواند دو علت داشته باشد اول این كه گوشتی كه وارد می شود قاچاق شود و دوم این كه دام زنده به سبب عدم نظارت كامل جهاد كشاورزی در بازار عرضه نمی گردد، بدین سبب ما با كمبود عرضه در كشور روبه رو شده ایم.
وی در مورد گوشت سفید اظهار داشت: ما بیشتر از دو میلیون تن گوشت سفید تولید می نماییم. این نوع گوشت هم اخیراً با افزایش قیمت روبه رو شده است. من احساس می كنم كه یك توطئه سازمان یافته اقتصادی شكل گرفته و مزید بر سوء مدیریت در تنظیم بازار شده است. خواهش من این است كه تمام دستگاه های امنیتی، نظارتی، استانداری ها، فرمانداری ها، سازمان حمایت مصرف كنندگان و تعزیرات پای كار آمده تا ستاد ویژه تنظیم بازار شكل بگیرد.
شاعری درانتها اشاره كرد: ما نباید در مقابل تحریم ساختگی آمریكا تسلیم شویم. خواهش می كنم در این مورد تصمیم عملیاتی توسط دولت و مجلس شورای اسلامی گرفته شود.1397/12/06
14:33:30
5.0 / پنج
4514
تگهای خبر: بازار , تحریم , تولید , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیمان سیمان