تحریم ها صنعت هوایی را متوقف نکرد انجام ۶ میلیون پرواز بدون سانحه

تحریم ها صنعت هوایی را متوقف نکرد انجام ۶ میلیون پرواز بدون سانحه

به گزارش سیمان، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: انجام ۶ میلیون پرواز بدون سانحه طی مدت چهار سال با وجود تحریم ها نشان داده است که تحریم ها نتوانست چرخ صنعت هوایی کشور را متوقف نماید.به گزارش سیمان به نقل از مهر، محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری امروز (یکشنبه، ۱۱ تیرماه) درآیین شروع به کار مرکز کنترل عملیات پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: صنعت هواپیمایی در لبه فناوری و تکنولوژی در حرکت است و با وجود شرایط ظالمانه تحریم، نه تنها چرخ این صنعت از چرخش متوقف نشد، بلکه با شدت به انجام مأموریت های جاری خود پرداخته است.
محمدی بخش در ادامه با تشکر از اجرای مورد قبول عملیات بزرگ حج تمتع، تصریح کرد: این مهم با امنیت و ایمنی کامل به انجام رسید که حتی رضایت رهبری را به دنبال داشت.
وی تصریح کرد: با تعداد و وضعیت ناوگان ما، همینطور برنامه ریزی انجام شده از جانب کشور میزبان، عربستان ما را در شرایط بسیار سختی قرار داد، اما با تدابیر عالی اتخاذ شده و برنامه ریزی دقیق این پروازها به صورت منظم و ایمن در حال اجرا می باشد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری عنوان کرد: با وجود شرایط سخت تحریم ها و کرونا در سالهای گذشته، این صنعت اما رو به رشد است و برخی که در تیر، مرداد و شهریور ۱۴۰۰ منتظر شکسته شدن این صنعت بودند، امروز شاهد توسعه و بالندگی آن هستند.
وی گفت با وجود همه مشکلات اما در زمینه ورود ناوگان جدید تجهیز ناوگان و تاب آوری ناوگان اتفاقات خوبی را شاهد می باشیم و امیدواریم تا آخر سال ناوگان را به عددی برسانیم که مردم دیگر دغدغه ای برای پروازهای خاص همچون ایام اربعین، نوروز و غیره نداشته باشند و آنرا به سطح ایده آل برسانیم.
به گفته محمدی بخش؛ انجام ۶ میلیون پرواز بدون سانحه در مدت حدود چهار سال، با وجود همه کمبودها، تحریم ها و مشکلات، نشان دهنده تخصص، توانمندی و تلاش بالای فعالان صنعت هواپیمایی کشور است.

1403/04/11
12:14:05
0.0 / پنج
60
تگهای خبر: ایران , تحریم , تخصص , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیمان سیمان