یك مسئول در سازمان بنادر و دریانوردی:

90 درصد کالاهای کشور از راه بنادر جابه جا می شوند

90 درصد کالاهای کشور از راه بنادر جابه جا می شوند

به گزارش سیمان، مدیر ایمنی بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: جابه جایی حدود 90 درصد از کالاهای کشور از راه بنادر صورت می گیرد.


به گزارش سیمان به نقل از مهر، عبدالله جعفری بامداد امروز یکشنبه در نشست هماهنگی رزمایش ترکیبی پدافند غیرعامل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) اظهار داشت: ۱۱ بندر اصلی و حیاتی در کشور وجود دارد که بیش از ۹۰ درصد مطالعات تفصیلی پدافند غیرعامل این بنادر انجام و رونمایی شده است. مطالعه ۲ بندر دیگر نیز که از نظر اهمیتی در رتبه های پایین تری قرار دارد تا یک سال آینده به انجام می رسد.
وی اشاره کرد: جابجایی حدود ۹۰ درصد از کل کالاهای کشور بوسیله بنادر به انجام می رسد که این اهمیت بی بدیل بنادر در اقتصاد و تجارت کشور است.
مدیر ایمنی بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی با اعلان اینکه منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) همچون زیرساخت های حیاتی کشور است، اضافه کرد: اجرای دقیق الزام های پدافند غیرعامل در همه بخش ها همچون پدافند زیستی و سایبری بصورت جدی در بنادر کشور در دستور کار است.
وی با اعلان اینکه تمام برنامه ریزی ها در امتداد ایمن سازی بنادر در مقابل تهدیدات است افزود: برنامه های گوناگون آموزشی همچون برگزاری کارگاه های عملیاتی پدافند غیرعامل برای کارکنان بنادر به عنوان اولویت در دستور کار قرار گرفته است.
وی اشاره کرد: برگزاری ۱۷ مانور پدافند غیر عامل در بنادر کشور برای امسال برنامه ریزی شده است که تا کنون ۱۴ مانور برگزار شده است.
جعفری اشاره کرد: علاوه بر بنادر بزرگ و بین المللی کشور، آموزش ها و رزمایش های پدافند غیرعامل در سایر بنادر حاکمیتی همچون کیش و قشم هم درحال گسترش است.
وی افزود: بنادر از پایه های اصلی اقتصادی کشور هستند که باید با رعایت اصول پدافند غیرعامل این ارکان حیاتی اقتصادی از هر گزندی مصون باشند.منبع:

1402/08/23
13:51:31
0.0 / پنج
104
تگهای خبر: آموزش , تجارت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سیمان سیمان