وزیر راه و شهرسازی:

عقب ماندگی در نوسازی بافت های فرسوده

عقب ماندگی در نوسازی بافت های فرسوده

به گزارش سیمان، وزیر راه و شهرسازی عرضه زمین برای ساخت مسکن ملی در روستاها را همچون طرح ها بیان کرد و اظهار داشت: در حوزه ساخت مسکن و نوسازی بافت های فرسوده عقب هستیم.به گزارش سیمان به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش قبل از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای مسکن استان مازندران با اشاره به اینکه سیاست جدید اینست که در روستا زمین برای ساخت مسکن واگذار نماییم، عنوان کرد: در حوزه ساخت مسکن در بافت های فرسوده عقب ماندگی جدی است.
وی با اظهار این که ساخت بیشتر از ۱۵ هزار واحد مسکن در بافت های فرسوده مازندران پیشبینی شده است، اظهار داشت: به شهرداری ها برای اجرای طرح های ساخت مسکن و نوسازی بافت های فرسوده کمک می نماییم.
وی در رابطه با بیمه مسکن و ساخت و ساز با عنایت به افزایش رقم بیمه اظهار داشت: مبحث بیمه در مجمع تشخیص و شورای مصلحت نظام مورد تأیید قرار گرفته است و عملاً به حوزه ساخت و ساز کمک می نماید.
وزیر راه شهرسازی ضمن اشاره به تهیه بسته ۱۹ بندی برای بازآفرینی بافت فرسوده شهری اظهار داشت: مازندران یکی از استان هایی است که کمترین مشارکت را در اجرای این بسته داشته است.
وی ضمن اشاره به این که بسته ۱۹ بندی مشوق ها برای رونق و افزایش ساخت و سازها تهیه و ابلاغ گردیده بود، اظهار داشت: هرجا که این بندها نیازمند اصلاح است می توانیم در شورایعالی شهرسازی این موارد و بندها را اصلاح نماییم.
بذرباش عرضه تسهیلات بانکی را جمله مشوق ها برای رونق ساخت و ساز مسکن بیان کرد و اظهار داشت: شناسایی زمینهای بدون استفاده از محدوده شهرها که سالهای سال مبادرت به ساخت و ساز نشدند و تعیین تکلیف این اراضی امری مهم می باشد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بسته های برای بلند مرتبه سازی در شهر های استان باید مد نظر قرار گیرد، اظهار داشت: محورهایی که مستعد بلند مرتبه سازی هستند شناسایی شود و هم اکنون ۵ شهر کشور از مصوبه شورایعالی برای بلند مرتبه سازی استفاده کردند.
وی نظارت و ساماندهی مشاوران املاک، کنترل بازار و مصالح و خروج مصالح سیمان و فولاد را از بورس کالا در کنترل و کاهش قیمت مسکن امری مهم دانست و اظهار داشت: طی چهارماه گذشته رشد قیمت مسکن در خیلی از شهرها منفی شده است.


منبع:

1402/06/31
13:46:25
0.0 / پنج
214
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیمان سیمان