لطمه اختلال اینترنت به صنعت تبلیغات

لطمه اختلال اینترنت به صنعت تبلیغات

سیمان: نایب رییس اتحادیه چاپ دیجیتال و لیتوگرافی اظهار داشت که وضعیت فعلی با ایجاد محدودیت در فضای مجازی این صنعت را گرفتار مخاطره کرده و ناآرامی ها نخستین لطمه خودرا به تبلیغات زده اند؛ چونکه کسب وکارها در گام نخست برای کنترل هزینه، تبلیغات را حذف می کنند.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، جلال ذکایی - نایب رییس اتحادیه چاپ دیجیتال و لیتوگرافی - در نشست خبری با اعلان اینکه این اتحادیه ۱۲ رسته را تحت پوشش خود قرار داده، اظهار داشت: به زودی با هماهنگی های انجام شده با اتاق اصناف ایران دو رسته دیگر نیز زیرمجموعه این اتحادیه قرار خواهد گرفت. مجوز ۲۰۰۰ کانون تبلیغات از طرف وزارت فرهنگ صادر شده و هم اکنون ۵۰۰ کانون تبلیغات بصورت فعال در کشور فعالیت دارند که تنها ۷۰ نفر عضو اتحادیه هستند. بنا بر این بدنبال ساماندهی کانون ها و تسهیل گرفتن مجوز صنفی برای این بخش هستیم تا بتوانند با فعالیت قانونی و رسمی از امکانات اتحادیه نیز بهره مند شوند.
ذکایی با اشاره به ظرفیت سرمایه گذاری صنعت تبلیغات، اشاره کرد: می توانیم شرایط مناسبی را برای جوانان جویای کار فراهم نماییم با این وجود این صنعت بسیار حساس و لطمه پذیر است و با هر شوکی گرفتار مشکل می شود. برای مثال وضعیت فعلی با ایجاد محدودیت در فضای مجازی این صنعت را گرفتار مخاطره کرده است. همین طور ناآرامی ها نخستین لطمه خودرا به تبلیغات زده اند؛ برای اینکه کسب وکارها در گام نخست برای کنترل هزینه، تبلیغات را حذف می کنند. این در شرایطی است که ظرفیت کار تبلیغاتی بسیار گسترده است.
بگفته نایب رییس اتحادیه لیتوگرافی، آمار دقیقی از زیان این صنف از اختلال در اینترنت وجود ندارد، اما شنیده ها حاکی از لطمه ۱.۵ میلیارد دلاری کسب و کارهای مجازی با ایجاد محدودیت در اینترنت است. شرایط فعلی ضربه جدی به بازاریابی دیجیتال وارد کرده و هر روز ادامه این وضع، لطمه ها را بیشتر می کند.
در ادامه علی اعتدالی - رییس ستاد برگزاری هجدهمین نمایشگاه تبلیغات و بازاریابی - نیز اظهار داشت: هجدهمین نمایشگاه تبلیغات و بازاریابی در ابعاد ۱۳ هزار مترمربع در چهار سالن ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ از ۱۹ تا ۲۲ آذرماه از ساعت هشت تا ۱۵ برگزار می شود. شرکت هایی از کشورهای چین و ترکیه برای حضور در این رویداد به ایران سفر می کنند. همین طور اعلام شده که دو هیئت عراقی و عمانی بطور رسمی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت. حدود ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی در این نمایشگاه حاضر هستند.1401/09/13
15:39:05
0.0 / 5
262
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سیمان سیمان