رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراكی عنوان كرد

افزایش میزان تولید قارچ در کشور

افزایش میزان تولید قارچ در کشور

سیمان: رییس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی ضمن اعلام خبر افزایش میزان تولید قارچ در کشور عنوان نمود که واحدهای جدید یا واحدهایی که درحال راه اندازی هستند، باید حمایت شوند.مهدی رجبی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه تولید قارچ سال جاری نسبت به سال قبل افزایش داشته است، اظهار داشت: پارسال ۱۸۵ هزار تن قارچ در کشور تولید شد که سال جاری پیشبینی می نماییم این رقم به ۱۹۵ هزار تن برسد.

وی علت این افزایش تولید را راه اندازی واحدهای جدید عنوان نمود و اظهار داشت: بیشتر از ۱۰ واحد جدید تولید قارچ در کشور راه اندازی شده است.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی افزود: سال جاری افزایش قیمتی در قارچ نداشتیم و با وجود این که باید قیمتها تغییر می کرد ولی بخاطر شرایط موجود بازار هم اکنون افزایش قیمتی نداریم.

وی خاطرنشان کرد: قیمت قارچ عمده و فله کیلویی ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان و قارچ بسته بندی هم ۷۰ تا ۸۵ هزار تومان است.

رجبی ضمن اشاره به این که سال جاری توانسته ایم قیمت نهاده ها را کنترل نماییم، اظهار داشت: نهاده های مورد نیاز برای تولید قارچ کمپوست و خاک است که با کمتر کردن حاشیه سود از ۳۵ درصد به ۱۵ درصد جلوی افزایش قیمت تولید قارچ گرفته شد. در واقع کم شدن حاشیه سود با اینکه به نفع تولیدکنندگان نیست، ولی آنها همچنان به تولیداتشان ادامه داده اند.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی در انتها اظهار داشت: متاسفانه برای واحدهای جدید یا واحدهایی که درحال راه اندازی هستند هیچگونه حمایتی وجود ندارد. بانکها به این واحدها اعتبار و تسهیلات تخصیص نمی دهند و نیاز است که این واحدها حمایت شوند.
1401/09/04
13:16:13
0.0 / 5
199
تگهای خبر: بازار , تسهیلات , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیمان سیمان