رئیس سازمان توسعه تجارت خبر داد؛

رشد تردد کامیون از مرزهای ایران و روسیه با آذربایجان

رشد تردد کامیون از مرزهای ایران و روسیه با آذربایجان

سیمان: رییس سازمان توسعه تجارت ایران از افزایش تردد کامیون ها از گمرک آستارا در مرز ایران و آذربایجان و گمرک سامور در مرز روسیه و آذربایجان آگاهی داد.به گزارش سیمان به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان پاک با اشاره به افزایش چشم گیر تجارت با روسیه، اظهار داشت: این افزایش تجارت در کنار راه اندازی کریدور شمال-جنوب سبب افزایش تردد کامیون ها از گمرکات آستارا در مرز ایران و آذربایجان و سومار در مرز روسیه و آذربایجان شده است.
وی اضافه کرد: متأسفانه زیرساخت های موجود در راه زمینی ایران به روسیه که از جمهوری آذربایجان عبور می کند، آماده پذیرش این حجم از تجارت نیست و مشکلاتی را به وجود می آورد.
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با اعلان اینکه ظرفیت پذیرش کامیون در گمرک سومار محدود است و این گمرک نیاز به توسعه دارد، اظهار داشت: در کنار این محدودیت، تشدید بازرسی های امنیتی نیروهای روس به سبب بحرانی که در اوکراین ایجاد شده، مشکلاتی را برای کامیون داران به وجود آورده است.
وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران از شروع بروز این مشکل برای حل آن با مقامات روسیه وارد مذاکره شد و ابتدا سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو، وزیر نفت به عنوان رییس کمیسیون مشترک و نیز سازمان توسعه تجارت پیگیری های لازم را انجام دادند.
پیمان پاک با اعلان اینکه این مساله در دیدار اخیر مخبر، معاون اول رییس جمهور با دستیار ویژه پوتین نیز عنوان شد، اضافه کرد: نکته ای که مخبر متذکر شد، به اطلاع نخست وزیر روسیه رسید و وی دستورات لازم جهت رفع اشکال را صادر کرد.
وی اضافه کرد: با اقدامات انجام شده حجم کامیون های موجود در گمرک سومار رو به کاهش رفته و عبور کامیون ها از این گمرک سرعت خواهد گرفت.
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اظهار داشت: پشتیبانی از تجار و بازرگانان از وظایف اصلی سازمان توسعه تجارت است و در لحظه مسائل و مشکلات تجار را رصد و در سطح بالا پیگیری می کند.


منبع:

1401/08/24
11:46:24
0.0 / 5
139
تگهای خبر: ایران , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سیمان سیمان