معاون سازمان بنادر:

حقوق و مزایای استاندارد برای نیروهای متخصص تعیین می شود

حقوق و مزایای استاندارد برای نیروهای متخصص تعیین می شود

به گزارش سیمان، معاون سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اشاره به کمبود جدی نیروی انسانی متخصص در این سازمان و شرکت ها و ارگان های دریایی، اظهار داشت: حقوق و مزایای استاندارد را باید برای نیروهای متخصص دریایی وضع نماییم.به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، نشست تخصصی معاونین امور دریایی بنادر کشور روز چهارشنبه با حضور مجید علی نازی عضو هیات عامل و معاون امور دریایی، نادر پسنده مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی، مهدی فرمهینی فراهانی سرپرست اداره کل امور دریایی و معاونان امور دریایی بنادر کشور در تهران برگزار گردید.
کمبود جدی نیروی انسانی مختصص در شرکت ها
در این نشست، معاون امور دریایی سازمان بنادر با تکیه بر کمبود جدی نیروی انسانی مختصص در این سازمان و شرکت ها و ارگان های دریایی کشور، بحث اول سازمان را معضل نیروی انسانی متخصص عنوان نمود و از تشکیل کارگروه های تخصصی و پیگیری این مورد در مجلس و دولت اطلاع داد.
نازی تصریح کرد: باید حقوق و مزایای استاندارد را برای نیروهای متخصص دریایی وضع نماییم.
وی به نگرانی های این معاونت از فرسودگی ناوگان دریایی هم اشاره نمود و اظهار داشت: باید با برنامه ریزی دقیق تر و منسجم تر نسبت به حل این مشکل اقدام نماییم.
بیش از ۶۰ چالش را احصا کرده ایم
مهدی فرمهینی فراهانی سرپرست اداره کل امور دریایی هم در این جلسه تخصصی از کاهش متخصصان و کارشناسان حوزه دریایی در این اداره کل اظهار نگرانی کرد و اظهار داشت: بیشتر از ۶۰ چالش را احصا کرده ایم و نیاز است به شکل جدی با رویکرد جراحی گونه این چالش ها را مدیریت نماییم.
وی به ضرورت اجرای خط مشی های اداره کل دریانوردی در سازمان افزود: افزایش سطح ایمنی در ناوگان آبراه ها و بنادر، توسعه ناوگان تحت پرچم ایران، توسعه بخش غیردولتی در خدمات دریایی، عملیات دریایی در حداقل زمان ممکن در بستر ایمن، هوشندسازی فرآیندها در جهت توسعه سیستم های یکپارچه، ساماندهی و توسعه حمل و نقل مسافری و مدرن سازی زیرساخت ها و تجهیزات همچون این خط مشی ها است.
سرپرست اداره کل امور دریایی با تکیه بر این که نگارش دستورالعمل ها باید در اجرا باشد نه ستاد افزود: با آنکه تأمین تجهیزات دریایی و مخابراتی در طرح آمایش دیده شده و طرح دراز مدت است اما برنامه ریزی ها برای حل عاجل آنرا هم در دستور کار داریم.
فرمهینی فراهانی به تعیین مناطق خدمت گذاری و عملیاتی اشاره نمود و اظهار داشت: این مشکل از قبل وجود داشته است که برای حل این معضل در نهایت تا یک ماه آینده آئین نامه مناطق نظارتی و عملیاتی نهایی و به روز می شود تا در هیات وزیران مورد رسیدگی و ابلاغ قرار گیرد.
لزوم تغییر استراتژی با عنایت به کمبود نیروی متخصص
نادر پسنده مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی هم در نشست تخصصی معاونین امور دریایی بنادر کشور ضمن اشاره به تجربه موفق لایروبی در بندر آستارا تصریح کرد: همانطور که در بندر آستارا شاهد افزایش بهره وری لایروب ها بودیم (گاها تا ساعت پاسی از شب این لایروب ها مشغول عملیات لایروبی بودند) چرا باید در سایر بنادر لایروب ها را به حداقل کارایی برسانیم و این لایروب ها فقط در بخشی از روز فعالیت کنند.
وی تغییر استراتژی با عنایت به کمبود نیروی متخصص را ضرورتی دانست و اظهار داشت: برای این منظور می توانیم با تغییر نگاه استراتژیک از ظرفیت بخش خصوصی استفاده نماییم.

1401/08/16
10:07:44
0.0 / 5
170
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیمان سیمان