نائب رئیس اتحادیه فروشندگان آهن اهواز :

رکود مسکن، بازار آهن را تحت تاثیر قرار داده است

رکود مسکن، بازار آهن را تحت تاثیر قرار داده است

سیمان: به گزارش سیمان، خوزستان نایب رییس اتحادیه فروشندگان آهن اهواز اظهار داشت: رکود در بخش مسکن، بازار فروش آهن را تحت تاثیر قرار داده است.رضا نادری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به رکود بازار فروش آهن با ورود تولیدکنندگان روس به این زمینه اظهار داشت: در چند ماه گذشته با ورود تولیدکنندگان روس به بخش تولید آهن و تخفیفاتی که در حوزه فروش آهن دادند به شدت قیمت آهن سقوط کرد. بدین سبب این امر موجب شد صادرات آهن ایران به کل حذف شود و تمام مشتریان جهانی به سمت خرید از تولیدکنندگان روسیه بروند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، هم اکنون تقاضای بازار برای خرید آهن مطلوب نمی باشد و تقاضای خرید کم شده است و همین طور شاهد افزایش قیمت مواد اولیه هستیم و این دو موضوع موجب شیب ملایم افزایش قیمت آهن در بازار شده و هم اکنون قیمت متوسط هر کیلوگرم میلگرد ۱۶ هزار تومان است.

نادری بیان کرد: بطور معمول هر ساله با شروع فصول پاییز و زمستان قیمت آهن فروکش می کند. بدین سبب امسال نیز مانند سالهای قبل با کاهش قیمت آن در بازار مواجه خواهیم شد اما فروش ما بستگی به تقاضای بازار از آهن دارد.

وی با اعلان اینکه هم اکنون رکود بخش مسکن، بازار فروش آهن را تحت تاثیر قرار داده است، افزود: بحث افزایش فروش بستگی به تقاضای بساز بفروش ها برای خرید آهن دارد. یعنی اگر بخش مسکن رونقی نداشته باشد اساسا بازار فروش آهن از آن متاثر می شود و در نتیجه فروش کم می شود.

منبع:

1401/07/03
14:36:09
0.0 / پنج
265
تگهای خبر: ایران , بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیمان سیمان