رئیس هیأت پارلمانی ایران در دیدار با رئیس كمیسیون سیاست خارجی مجلس پاكستان:

توسعه بازارچه های مرزی ایران و پاکستان به افزایش اشتغال و امنیت مرزها کمک می کند

توسعه بازارچه های مرزی ایران و پاکستان به افزایش اشتغال و امنیت مرزها کمک می کند

به گزارش سیمان، رییس هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران شرکت کننده در سومین سمینار منطقه ای مجالس کشورهای آسیا و اقیانوسیه اظهار داشت: یکی از مؤلفه های مهم در افزایش مراودات بین دو کشور، توسعه بازارچه های مرزی و ایجاد گمرکات در دو سوی مرزهاست که به افزایش اشتغال و افزایش امنیت در مرزهای مشترک کمک زیادی می کند.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، سید مشاهد حسین رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای پاکستان در دیدار هیأت مجلس شورای اسلامی شرکت کننده در سومین سمینار منطقه ای مجالس کشورهای آسیا و اقیانوسیه در اسلام آباد پاکستان پیرامون اهداف توسعه پایدار در حاشیه این سمینار با اشاره به روابط خوب کشورش با جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: اراده سیاسی مقامات پارلمانی و دولتی پاکستان و نقطه اشتراک تمام احزاب این کشور بر تعمیق مناسبات با ایران قرار دارد.
وی ادامه داد: بین مردم مسلمان و همسایه ایران و پاکستان یک ارتباط ناگسستنی وجود دارد که از شروع انقلاب اسلامی ایران تا حالا وجود داشته است.
رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای پاکستان در ادامه با قدردانی از حضور فعال هیأت ایران در سمینار مذکور، ابراز امیدواری کرد مناسبات پارلمانی در سطوح مختلف بیش از پیش افزایش یابد.
مشاهد حسین در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: تحریم های ناعادلانه مقابل ایران از همان ابتدا نادرست بود و الان خرسندیم که مذاکرات برای حل این تحریم ها به مراحل خوبی رسیده است.
در ادامه این ملاقات همین طور ملک فاضلی رییس هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی از ایران و پاکستان به عنوان دو کشور دوست و برادر یاد کرد و اظهار داشت: اشتراکات فراوان بین دو کشور، گسترش هر چه بیشتر مناسبات دو کشور همسایه را ایجاب می کند.
وی ادامه داد: یکی از مؤلفه های مهم در افزایش مراودات بین دو کشو، توسعه بازارچه های مرزی و ایجاد گمرکات در دو سوی مرزها است که به افزایش اشتغال و افزایش امنیت در مرزهای مشترک کمک زیادی می کند.
ملک فاضلی با اشاره به حادثه سیل اخیر در پاکستان نیز اظهار داشت: ضمن ابراز تسلیت و همدردی با مجلس و مردم پاکستان، از هر گونه کمک های انسان دوستانه به مردم سیل زده این کشور دریغ نخواهیم کرد.
در این دیدار مجید ناصری نژاد و محسن فتحی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سفیر جمهوری اسلامی در اسلام آباد نیز حضور داشتند.
سومین سمینار منطقه ای مجالس کشورهای منطقه آسیا- اقیانوسیه به دعوت مشترک اتحادیه بین المجالس جهانی(IPU)و مجلس ملی پاکستان در محل صحن علنی پارلمان پاکستان در اسلام آباد از بامداد روز گذشته شروع به کار کرد.
این سمینار دو روزه به بررسی نقش مجالس منطقه آسیا و اقیانوسیه در تحقق اهداف هفده گانه توسعه پایدار جهانی شامل بهداشت و سلامت، فقر، گرسنگی و سوء تغذیه، آموزش، تغییرات اقلیمی و آب و هوایی می پردازد.
رییس پرتقالی اتحادیه بین المجالس جهانی و نمایندگانی از مجالس کشورهای مختلف این مناطق به شکل حضوری و وبیناری شرکت دارند. همین طور هیأتی از مجلس شورای اسلامی به ریاست ملک فاضلی عضو کمیسیون بهداشت و درمان، محسن فتحی عضو شورای اجرائی گروه بین المجالس ایران و مجید ناصری نژاد عضو کمیسیون انرژی در این سمینار شرکت کرده اند.
این سمینار طی روز گذشته و امروز، ۶ نشست در حوزه موضوعات مختلف در رابطه با توسعه پایدار در منطقه آسیا - اقیانوسیه برگزار می نماید و هیأت جمهوری اسلامی در همه این جلسه ها به ارائه مواضع و نقطه نظرات کشورمان درباب این موارد خواهد پرداخت.
منبع:

1401/06/25
10:20:58
0.0 / 5
104
تگهای خبر: آموزش , ایران , بازار , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیمان سیمان