مدیركل بنادر و دریانوردی خوزستان عنوان كرد

امکان پهلودهی و تخلیه کشتی هایی با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن در بندر امام

امکان پهلودهی و تخلیه کشتی هایی با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن در بندر امام

به گزارش سیمان، خوزستان مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان از پهلوگیری کشتی ۱۰۰ هزارتنی حامل گندم در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) اطلاع داد و اظهار داشت: بیشتر از یک میلیون و ۷۳۳ هزار تن گندم از راه بندر امام خمینی(ره) وارد کشور شده است.بهروز آقایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با ورود یک فروند کشتی ۱۰۰ هزار تنی حامل گندم در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) عملیات تخلیه فوری آن در شرایط ایمن به منظور تسریع در روند ارسال کالاهای اساسی به مبادی مصرف شروع شد.

وی اضافه کرد: با عنایت به آبخور بالای کشتی به میزان ۱۳.۸ متر، عملیات سبک سازی آن به منظور استقرار در حالت پایدار و ایمن و شروع فوری عملیات تخلیه در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام می باشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان اظهار داشت: تخلیه این کشتی ۱۰۰ هزار تنی با حساسیت و شرایط خاص با استقرار ۳ دستگاه مکنده پرقدرت شروع شده و پیشبینی می شود تا ۱۰ روز آینده فرایند تخلیه از کشتی به صورت کامل صورت گیرد.

آقایی ضمن اشاره به این که از آغاز سالجاری تابحال بیشتر از یک میلیون و ۷۳۳ هزار تن گندم از راه بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شده است، اظهار داشت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه بیشتر از ۱۱۳ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه امسال تابحال ۲۳ فروند کشتی حامل گندم وارداتی به بندر امام خمینی (ره) وارد شده است، اضافه کرد: چند فروند کشتی حامل گندم هم در راه منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) هستند که بزودی وارد لنگرگاه خواهند شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان ضمن اشاره به توانمندی های بندر بزرگ تجاری امام خمینی (ره) اظهار داشت: با عنایت به اسکله و تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری، هم اکنون امکان پهلودهی و تخلیه کشتی هایی با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن در بندر امام خمینی (ره) مهیا است.

آقایی افزود: حدود ۴۰ درصد از گندم وارد شده به این مجتمع بزرگ بندری از راه حمل و نقل ریلی به مقاصد مختلف کشور ارسال شده است. این کار با هدف بهره‎ گیری از تمام وجوه حمل و نقل برای پایداری امنیت غذایی کشور است.

منبع:

1401/06/21
13:54:05
0.0 / 5
131
تگهای خبر: حمل و نقل , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سیمان سیمان