پوتین با اشاره به مشكلات جهانی مواد غذایی:

فاجعه انسانی در راه است!

فاجعه انسانی در راه است!

به گزارش سیمان، رئیس جمهور روسیه امروز چهارشنبه نسبت به یک بحران جهانی غذایی اخطار داد و اظهار داشت که در رابطه با اصلاح توافقنامه غلات با اوکراین برای محدود کردن کشورهایی که می توانند محموله های بار را دریافت نمایند، بحث خواهد نمود.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، پوتین اظهار داشت که مسکو تمام تلاش خویش را برای اطمینان صادرات غلات اوکراین انجام داده است اما احتمالا مشکلات در بازار جهانی مواد غذایی تشدید خواهد شد و یک فاجعه انسانی در راهست.
پوتین اظهار داشت که روسیه در ماه جولای با میانجیگری ترکیه و سازمان ملل این توافق را امضا نموده است چونکه این توافق به کاهش افزایش قیمت موادغذایی در کشورهای درحال توسعه کمک می نماید اما در عوض این کشورهای ثروتمند غربی بودند که از این توافق استفاده می کردند.
پوتین امروز چهارشنبه در یک مجمع اقتصادی در شهر ولادی وستوک اظهار داشت: اگر ترکیه را بعنوان یک کشور واسطه کنار بگذاریم، تقریبا تمام غلات صادر شده از اوکراین نه به فقیرترین کشورهای درحال توسعه، بلکه به کشورهای اتحادیه اروپا ارسال می شود.
پوتین گفت تنها دو کشتی از ۸۷ کشتی حامل ۶۰ هزار تن محصول به کشورهای فقیر رفتند. بدیهی است که با این رویکرد، مقیاس مشکلات غذایی در جهان تنها افزایش خواهد یافت که می تواند منجر به یک فاجعه انسانی بی سابقه شود.
طبق گزارش رویترز، پوتین اظهار داشت که «محدود کردن مقاصد صادرات غلات و سایر مواد غذایی» را دنبال خواهد نمود و این ایده را با طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، که به میانجی گری این توافق برای باز کردن قفل صادرات از بنادر جنوبی اوکراین در ماه جولای کمک کرد، گفتگو خواهد نمود.
چندین مقام ارشد روسیه، همچون سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، طی ۲۴ ساعت گذشته گفته اند که مسکو از مفاد توافق راضی نیست و غرب به تعهدات خود عمل نمی کند.1401/06/16
19:25:26
0.0 / 5
207
تگهای خبر: بازار , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سیمان سیمان