گزارش سیمان؛

ایران ایر دفتر فروش حضوری بلیت اربعین را به روی مردم بست! به علاوه عکس

ایران ایر دفتر فروش حضوری بلیت اربعین را به روی مردم بست! به علاوه عکس

سیمان: در صورتیکه هواپیمایی جمهوری اسلامی از شروع فروش حضوری بلیت پروازهای اربعین آگاهی داده بود، اما بررسی ها حاکیست دفتر این شرکت در خیابان استاد نجات اللهی تهران به روی زوار بسته شده است.به گزارش سیمان به نقل از مهر، فروش اینترنتی بلیت پروازهای اربعین برمبنای مصوبه ستاد مرکزی اربعین از ساعت ۸ بامداد امروز شنبه ۱۲ شهریور با نرخ هر نفر رفت و برگشت ۶ میلیون تومان و از ۴ فرودگاه شرق، جنوب شرق و شمال شرق کشور ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شروع شده است.
همچنین برمبنای ابلاغ وزیر راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت های هواپیمایی، فروش بلیت چارتری در روزهای پروازهای اربعین شامل ۱۵ تا ۳۰ شهریور ممنوعست و سازمان هواپیمایی مجوز به پروازهایی که چارتری یا بالاتر از ۶ میلیون تومان باشد را نمی دهد.
این در حالی است که سایت های شرکت های هواپیمایی که برای فروش پروازهای اربعین اعلام آمادگی کرده اند، «ناموجود» بودن بلیت برای روزهای موجود در دامنه ۱۵ تا ۳۰ شهریور را اعلام می کنند.

از سوی دیگر برخی سایت های فروش اینترنتی بلیت هواپیما مبادرت به فروش بلیت پروازهای اربعین با قیمت یک طرفه (فقط رفت) ۶ میلیون تومان می کنند.
حال آنکه بنا بر اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، بلیت پروازهای یک طرفه اربعین می بایست به قیمت ۳ میلیون تومان ارائه شود.

برخی ایرلاین ها نیز علاوه بر این که بلیت پروازهای اربعین در بازه زمانی ۱۵ تا ۳۰ شهریور را بالاتر از نرخ مصوب (۶ میلیون تومان رفت و برگشت) عرضه می کنند، فروش چارتری را هم با وجود ممنوعیت آن در دستور کار قرار داده اند.


حسام قربانعلی سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی روز گذشته از شروع فروش گروهی و غیر گروهی (تک فروشی) بصورت حضوری در دفاتر فروش این شرکت شامل دفتر مرکزی هما در فرودگاه مهرآباد و همین طور دفتر خیابان استاد نجات اللهی آن آگاهی داد.
بررسی های میدانی حاکیست در مقابل دفتر فروش بلیت پروازهای اربعین در خیابان استاد نجات اللهی تهران، جمعیت نسبتاً چشمگیری جمع شده و ایران ایر مبادرت به بستن درب آهنین دفتر فروش بلیت کرده است.
یکی از متقاضیان خرید بلیت که مبادرت به نام نویسی از زوار می کرد، می گفت از ساعت ۵ بامدادان امروز در مقابل دفتر فروش ایران ایر حاضر شده و تا کنون از بیش از ۵۰۰ نفر نام نویسی کرده است. اما از ۸ بامداد امروز تا کنون (لحظه تنظیم خبر) کمتر از ۱۰ نفر توانسته اند وارد دفتر فروش شده و مراحل ثبت نام را طی کنند.
منبع:

1401/06/12
18:34:27
0.0 / 5
350
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیمان سیمان