رئیس سازمان توسعه تجارت خبر داد

آغاز واردات ایران با استفاده از ارزهای دیجیتالی

آغاز واردات ایران با استفاده از ارزهای دیجیتالی

رئیس سازمان توسعه تجارت از آغاز ثبت سفارش واردات با استفاده از ارزهای دیجیتالی اطلاع داد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، علی رضا پیمان پاک در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: این هفته نخستین ثبت سفارش رسمی واردات با رمز ارز به ارزشی معادل ۱۰ میلیون دلار با موفقیت صورت گرفت.
به نقل از ایشان، تا آخر شهریور ماه، استفاده از ارزهای دیجیتالی و قراردادهای هوشمند به طور گسترده در تجارت خارجی به کشورهای هدف عمومیت خواهد یافت.
به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، پیش از این هیئت دولت در پاییز ۱۳۹۹ مصوب کرده بود: بر طبق این اصلاحیه، رمز ارزهای استخراج شده بر مبنای مجوزهای صادره این تصویب نامه صرفا برای تأمین ارز واردات کشور و برپایه مقرراتی که بانک مرکزی تعیین می کند، قابل مبادله خواهند بود.
هم چنین، استخراج کنندگان باید رمز ارز دست اول تولیدشده را تا سقف مجاز و به صورت مستقیم (بدون واسطه) به کانال های معرفی شده بانک مرکزی عرضه کنند.
افزون بر این، سقف مجاز رمز ارز استخراج شده و قابل مبادله توسط هر واحد استخراج کننده، بر مبنای میزان انرژی مصرف شده از جانب آن واحد، طبق دستورالعملی که توسط وزارت نیرو تدوین می شود، تعیین و به صورت دوره ای به بانک مرکزی اعلام می شود.
در زمستان سال قبل هم جلسه کارگروه مشترک ارزی میان وزارت صمت و بانک مرکزی برای نهایی کردن ساز و کار استفاده از ارزهای دیجیتالی در تجارت خارجی برگزار و مقدمات اجرایی آن تصویب شده بود.
منبع:

1401/05/19
12:03:03
0.0 / 5
274
تگهای خبر: ارز , ایران , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان