در بهار امسال محقق شد

افزایش 44 درصدی تولید کنسانتره زغال سنگ

افزایش 44 درصدی تولید کنسانتره زغال سنگ

طبق آمار عرضه شده از جانب سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تولید و استخراج کنسانتره زغال سنگ توسط شرکتهای تابعه ایمیدرو طی سه ماهه نخست سال جاری به ترتیب ۴۴ و ۵۳ درصد رشد یافت.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، طبق آمار عرضه شده از جانب ایمیدرو، دو شرکت زیرمجموعه این سازمان، از آغاز سالجاری تا آخر خرداد ماه بالغ بر ۱۸۴ هزار تن (۱۸۴ هزار و ۵۸۷ تن) کنسانتره زغال سنگ تولید کرده اند که این میزان نسبت به ۱۲۸ هزار و ۴۷۵ تن تولیدی در مدت مشابه سال قبل رشد ۴۴ درصدی داشته است.
همچنین، شرکتهای زیرمجموعه ایمیدرو، در بهار سال جاری قریب به ۵۲۵ هزار و ۱۹۴ تن زغال سنگ استخراج کرده اند که در مقایسه با میزان آن در سه ماه ابتدایی سال گذشته، ۵۳ درصد افزایش پیدا کرده است. در مدت سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ حدودا ۳۴۳ هزار و ۴۰۹ تن زغال سنگ استخراج شده بود.
از میزان تولید کنسانتره زغال سنگ در این زمان، به ترتیب زغال سنگ طبس ۱۶۲ هزار و ۷۴۸ تن و زغال سنگ البرز مرکزی، ۲۱ هزار و ۸۳۹ تن تولید داشته اند. ضمن این که شرکت زغال سنگ طبس ۴۵۰ هزار و ۹۶۷ تن، مجتمع زغال سنگ طبس ۴۴ هزار و ۴۸۱ تن و زغالسنگ البرز مرکزی ۲۹ هزار و ۷۴۶ تن استخراج را در سه ماهه ابتدایی سال جاری ثبت کرده اند.
شایان ذکر است، طبق آمار عرضه شده، میزان ارسال کنسانتره به شرکتهای داخلی طی سه ماهه سال جاری ۱۸۰ هزار و ۲۲۴ تن ثبت شده است که نسبت به ۱۴۲ هزار و ۱۷۹ تن ارسالی در مدت مشابه سال ۱۴۰۰ حدودا ۲۷ درصد افزایش پیدا کرده است.
منبع:

1401/05/08
13:06:36
0.0 / 5
85
تگهای خبر: ایران , تولید , صنایع , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیمان سیمان