مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید خبر داد؛

خط یک متروی پرند در دهه فجر افتتاح می شود

خط یک متروی پرند در دهه فجر افتتاح می شود

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و معاون وزیر راه و شهرسازی از بهره برداری یک خط از مترو تهران- پرند در دهه فجر اطلاع داد.به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عملیات تست سرد مترو تهران – پرند بامداد امروز چهارشنبه، بیست و نهم تیرماه با حضور علیرضا جعفری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید انجام گرفت.
علیرضا جعفری، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در حاشیه این عملیات ضمن اشاره به آخرین وضعیت خط مترو تهران – پرند اظهار نمود: خوشحال و شاکریم که در این ایام مبارک شاهد اجرای تست سرد متروی تهران – پرند هستیم.
وی اضافه کرد: امیدواریم پس از این تست و طی مراحل فنی که همکاران ما در مترو تهران و قرارگاه خاتم انجام می دهند، هرچه سریع تر بتوانیم وعده ای را که به مردم عزیزمان در شهر پرنده داده شده بود، محقق نماییم.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: با عنایت به این که مهم ترین خدمات حمل و نقلی شهروندان ما در مجموعه پرند از راه این ریل خواهد بود، شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید و وزارت راه و شهرسازی با مشارکت در انجام این پروژه با متروی تهران و با اجرای قرارگاه خاتم بخشی از هزینه های اجرای این خط را از راه تهاتر عهده دار شدند.
جعفری اضافه کرد: در این حوزه یک همکاری خوب با استانداری و استاندار تهران در تعیین کاربری اراضی در پرند داشتیم و توافقاتی در این خصوص انجام گرفت. به این طریق میزان متراژ مورد نیاز زمینهای داخل محدوده شهر پرند مشخص شد تا آنرا به متروی تهران بعنوان تهاتر واگذار نماییم.
وی ضمن اشاره به این که مبحث تغییر کاربری زمین در مورد مترو تهران – پرند در چارچوب سقف ۷۰۰ میلیارد تومان انجام گرفت، اظهار نمود: امروز این بسته تهاتر در خدمت عزیزان در متروی تهران قرار داده شده است تا هزینه اجرای این طرح را که مورد نیاز است متقبل شوند.
جعفری افزود: با عنایت به این که در فضای مدیریت در بخش های مختلف احتیاج به هم افزایی بین دستگاه ها وجود دارد، خوشحال هستیم که این اتفاق با همکاری وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران، این سطح خدمات و سرویس حمل و نقل عمومی که مورد نیاز شهروندان در پرند است، با سرعت طی می شود. امیدواریم با کاربرد فنی که در قرارگاه خاتم وجود دارد و همینطور ظرفیتی که امروز در میان نیروهای متخصص و جوان ایرانی خودمان دیده می شود، در بخش های مختلف شاهد توسعه این خدمات باشیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد زمان بهره برداری مترو تهران – پرند اظهار داشت: هم اکنون می توانیم به شهروندان عزیزمان در پرند که سال هاست منتظر این خط هستند، وعده بدهیم که به امید خدا در دهه فجر شاهد بهره برداری یک خط از این مسیر باشیم.
وی افزود: این خط مترو دو لاین است که یک لاین آن فعال می شود تا سرویس دهی و خدمات به شهروندان پرند شکل گیرد. بدون شک به تناسب افزایش تقاضا و استقبال شهروندان از این خط توسعه آن در دستور کار خواهد بود.
مدیرعامل شرکت عمران ضمن اشاره به بودجه مورد نیاز این طرح برای اتمام اظهار داشت: این طرح اتصال تهران به پرند چون یک طرح سنواتی از قبل بوده، بخش اول آن در دوره مدیریت شهری قبل بود که افتتاح ایستگاه فرودگاه حضرت امام (ره) انجام گرفت.
وی اضافه کرد: ادامه مسیر که ۲۰ کیلومتر بود اعتبار آن اعلام گردید اما با عنایت به افزایش قیمتی که در پروژه ها داشتیم این بودجه هم بالطبع بروزرسانی شد. به همین خاطر در بخش فنی ۱، ۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا این خط تکمیل شود و با خریداری تأسیسات و تجهیزات الکترونیکال مورد استفاده قرار گیرد.
جعفری در انتها اظهار داشت: با عنایت به نیازی که در پرند برای خدمات دهی نیاز است، درخواست ما تسریع در اجرای این پروژه بوده و امیدواریم با روحیه جهادی و انقلابی که در همه مجموعه های مدیریتی کشور چه در دولت و مجلس و حتی مدیریت شهری وجود دارد که شاهد یک رویکرد انقلابی و جهادی هستیم، این هماهنگی و تعامل بین دستگاه ها سبب شود که سطح خدمات برای شهروندان افزایش پیدا کند.


منبع:

1401/04/30
17:31:42
0.0 / 5
174
تگهای خبر: ایران , تخصص , حمل و نقل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیمان سیمان