معاون اداره اعتبارات بانك مركزی:

وام ودیعه مسکن فرزند سوم نیاز به ثبت نام در هیچ سامانه ای ندارد

وام ودیعه مسکن فرزند سوم نیاز به ثبت نام در هیچ سامانه ای ندارد

به گزارش سیمان معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی اظهار داشت: ثبت نام وام ودیعه مسکن متقاضیان صاحب فرزند سوم فاقد مسکن نیاز به ثبت نام در هیچ سامانه ای ندارد و بصورت حضوری و در 6 بانک انجام می شود.به گزارش سیمان به نقل از صدا و سیما، مهدی صحابی معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی درباره شرایط پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیون تومانی برای افرادی که صاحب فرزند سوم شده اند، اظهار داشت: این تسهیلات در قانون بودجه ۱۴۰۱ دیده شده و مختص خانواده هایی است که فرزند سوم آنها از سال ۱۳۹۹ به بعد متولد شده اند و البته فاقد مسکن هستند.
به گفته وی این بخشنامه را بانک مرکزی فقط به ۶ بانک مسکن، کشاورزی، توسعه تعاون، صادرات، تجارت و پست بانک ابلاغ کرده است.
صحابی با اعلان اینکه متقاضیان ابتدای امر باید به شعبه بانک مراجعه کنند، اظهار داشت: بانک استعلام اولیه را از سامانه سمات بانک مرکزی می گیرد، چون طبق نص صریح قانون این تسهیلات باید به خانواده های فاقد مسکن پرداخت گردد.
وی ادامه داد، اظهار داشت: مقرر است ظرف یکی دو هفته آتی امکان استعلام از سامانه وزارت راه و شهرسازی برای مشخص شدن مالکیت متقاضیان تسهیلات ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیون تومانی که از سال ۱۳۹۹ صاحب فرزند سوم شده اند برقرار شود.
معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی اضافه کرد: در حال حاضر تنها امکانی که برای نظام بانکی فراهم شده استعلام بوسیله سامانه سمات بانک مرکزی است تا مشخص شود که متقاضی تسهیلات جعاله یا ودیعه مسکن فعال نداشته باشد.
وی بابیان این که این استعلام کامل نیست و نشان نمی دهد فرد مالک مسکن می باشد یا خیر، اظهار داشت: اگر نص صریح قانون بخواهد اجرا شود و خانواده فاقد مسکن باشد باید بوسیله سامانه وزارت راه و شهرسازی این استعلام صورت بگیرد.
وی اضافه کرد: با همکاران وزارت راه و شهرسازی جلساتی برگزار شده است و ظرف یکی دوهفته آینده این امکان فراهم خواهد شد که شعبات این ۶ بانک عامل بتوانند ارتباط با سامانه وزارت راه و شهرسازی داشته باشند تا آنجا مالکیت متقاضیان به طور کامل بررسی شود.


منبع:

1401/04/30
11:19:45
0.0 / 5
113
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیمان سیمان