نایب رئیس اتاق اصناف:

طرح احیای وزارت تجاری باید زودتر از این ها داده می شد

طرح احیای وزارت تجاری باید زودتر از این ها داده می شد

به گزارش سیمان نایب رییس و سخنگوی اتاق اصناف ایران اظهار نمود: اخیراً هیات دولت مصوبه ای برای احیای وزارت تجاری پیشنهاد داده که باید خیلی زودتر از این اتفاق می افتاد.


مجتبی صفایی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه تا حالا تخصص بیشتر وزرای صمت در زمینه صنعت بود و کمتر حوزه تجارت را از نزدیک لمس کرده بودند، اظهار نمود: این وضعیت موجب شد حوزه تجارت همچون کسب وکارها، اصناف و بنگاه های اقتصادی کوچک مغفول واقع شوند.
وی با اشاره به اجرای قانون انتزاع و انتقال مرجع تصمیم گیری کالاهای اساسی به وزارت جهاد کشاورزی در سال گذشته، اظهار داشت: تنظیم بازار همچنان یک کلاف سردرگم است و باید متولی خاصی در زمینه تجاری مسئولیت آنرا بپذیرد که حوزه تجاری و تجارت کشور را بشناسد.
صفایی با اعلان اینکه مجلس هم باید در ضلع دوم تصویب این لایحه به درستی ایفای نقش کند، اشاره کرد: وضعیت امروز کشور وضعیتی نیست که با دست به دست کردن مسئولیت ها و اختیارات بخواهیم از زیر کار در برویم اما وقتی یک وزارتخانه به عنوان وزارت تجاری با اختیارات از پیش تعیین شده تشکیل گردد، می توان توقع داشت بحث ساماندهی بازار به نتیجه مطلوب برسد و حوزه تجارت و تجاری هم صاحب پیدا کند.
نایب رییس اتاق اصناف ایران با اعلان اینکه در وضعیت امروز کشور، احیای وزارت تجاری یک ضرورت اجتناب ناپذیر است، اظهار نمود: البته در صورت تشکیل وزارت تجاری، باید همه حوزه های در رابطه با بحث تجارت و تجاری، همچون حوزه های کشاورزی که با قانون به وزارت جهاد منتقل شده، زیر چتر همین وزارتخانه قرار گیرد.
بگفته وی اگر قرار باشد فقط بخش تجاری از وزارت صنعت، معدن و تجارت جدا شود و شرکت تجاری دولتی همچنان زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی باشد، عملاً اتفاق خاصی نمی افتد؛ چونکه متغیرهای مختلفی بر واردات و صادرات موثر است که باید بدنه تجاری هماهنگ باشد.
نایب رئیس اتاق اصناف ایران پیشنهاد کرد که حتی گمرک هم به وزارت تجاری اضافه شود تا بتوان مسئولیت و پاسخگویی خاص را از این وزارتخانه طلب کرد.
منبع:

1401/04/27
19:16:46
0.0 / 5
134
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیمان سیمان