مدیركل غله و خدمات بازرگانی لرستان:

خرید تضمینی گندم تا مهرماه ادامه دارد

خرید تضمینی گندم تا مهرماه ادامه دارد

لرستان مدیرکل غله و تجاری لرستان اظهار داشت: عملیات خرید تضمینی گندم تا اول مهر ادامه دارد.


حجت بیرانوند، امروز در جلسه مشترک کارگروه تنظیم بازار و گندم، آرد و نان، که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار نمود: عملیات خرید تضمینی گندم در استان تا اول مهر ادامه دارد و پیش بینی ما این است که تا اوایل هفته آتی ۱۲۰۰ میلیارد تومان به حساب کشاورزان واریز نماییم.
وی افزود: تا امروز ۱۲۸ هزار تن گندم تضمینی خرید کردیم و در پیک خرید هستیم. روزی ۶۰۰۰ تن خرید داریم، اگر این اتفاق بیفتد ما ۲۳۰۰ میلیارد تومان به اقتصاد کشاورزی تزریق می نماییم.
بیرانوند بیان کرد: کل پرداختی سال قبل ۶۱۵ میلیارد تومان بوده که پیش بینی امسال ۲۳۰۰ میلیارد تومان است.
مدیرکل غله و خدمات تجاری لرستان عنوان کرد: این مقدار گندم را از ۱۴ هزار و یک نفر در قالب ۲۸ هزار و ۶۹۴ محموله دریافت کردیم.
وی ادامه داد: ذخایر مناسبی داریم، تا امروز ۱۰۵۱ تن برنج در انبار داریم و ۱۳۰۰ تن از بنادر درحال حمل به استان هستند و از شروع سال تا الان ۱۰ هزار تن برنج توزیع کردیم.
مدیرکل غله و خدمات تجاری لرستان بیان کرد: موجودی انبار شکر ۷۶۳ تن است و ۱۹۱۲ تن نیز درحال حمل داریم و در بحث توزیع نیز در روزهای محرم و صفر آمادگی کامل داریم.
وی اشاره کرد: در بحث نصب کارتخوان های جدید و هوشمندسازی فروش وضعیت مناسبی داریم و تا امروز ۱۳۵۰ واحد نانوایی را به کارتخوان تجهیز کردیم، ۳۵۰ واحد درحال نصب است و یک مدت ۱۰ روزه مشخص کردیم که بقیه نیز انجام دهند.
بیرانوند افزود: ۷۷۰۲ مورد بازرسی از سطح نانوایی های استان در طول دو ماه گذشته انجام دادیم، که ۸۰۲ مورد پرونده تشکیل و جهت اعمال قانون به مراجع ارجاع شده است.
منبع:

1401/04/24
16:58:25
0.0 / 5
124
تگهای خبر: بازار , بازرگانی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سیمان سیمان