رقیب جدید تسلا آمد

رقیب جدید تسلا آمد

سیمان: هیوندای موتور نخستین سدان الکتریکی را در تقابل با تسلا ارائه کرد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، شرکت هیوندای موتور امروز پنجشنبه نخستین سدان الکتریکی خویش را به نام آیونیک۶ (Ioniq ۶ ) عرضه نمود و این خودروساز کره جنوبی اعلام نمود که سهم بیشتری از بازار خودرو های الکتریکی تحت سلطه تسلا را به خود اختصاص خواهد داد. آیونیک۶ یکی از ۳۱ مدل الکتریکی است که گروه هیوندای موتور می خواهد تا سال ۲۰۳۰ معرفی نماید تا ۱۲ درصد از بازار جهانی خودرو های برقی را تضمین کند.
هیوندای در اطلاعیه ای اعلام نمود که آیونیک ۶ با یک مرتبه شارژ می تواند تا ۶۱۰ کیلومتر را با باتری ۷۷.۴ کیلووات ساعتی خود طی کند، در حالیکه آیونیک ۵ می تواند ۴۲۹ کیلومتر طی نماید. تولید در سه ماهه سوم سالجاری آغاز خواهد شد.
سدان هیوندای، محدوده خودرو های برقی خویش را فراتر از کراس اوورها و شاسی بلندهای فعلی خود گسترش خواهد داد تا با پرفروش ترین سدان مدل ۳ تسلا رقابت کند.
طبق گزارش بلومبرگ، طبق تحقیقات SNE Research، هیوندای و کیا هم اکنون دومین ارسال کنندگان بزرگ خودرو های الکتریکی در سرتاسر جهان به استثنای چین در ماه های ژانویه تا می سال جاری بودند، با مجموع ۱۳.۵ درصد از سهم بازار که بعد از تسلا با ۲۲ درصد قرار داشت.
آیونیک۶ برای بازار کره جنوبی بین ۵۵ میلیون وون (۴۱۹۴۹دلار و ۵۱ سنت) تا ۶۵ میلیون وون قیمت خواهد داشت. آیونیک۶ می تواند از قیمت خود در بازار سدان های برقی استفاده نماید چونکه تسلا چندین بار قیمت ها را افزایش داده است.
هیوندای اظهار داشت که این خودرو در دو گزینه باتری، ۵۳ کیلووات در ساعت و ۷۷.۴ کیلووات ساعت عرضه خواهد شد و تولید آن در کارخانه شهر آسان در کره جنوبی اواخر سال جاری آغاز خواهد شد.
آیونیک۶ سال جاری در کره جنوبی عرضه خواهد شد و انتظار می رود در سه ماهه اول سال آینده در بازار ایالات متحده ارائه شود. این شرکت اظهار داشت که فروش ایالات متحده در اوایل سال ۲۰۲۳ شروع می شود، در حالیکه عرضه گسترده تر آن اعلام خواهد شد.
هیوندای می خواهد در این دهه ۹۵.۵ تریلیون وون (۱۰۰ میلیارد دلار سنگاپور) در برقی سازی سرمایه گذاری کند و حداقل ۱۷ مدل جدید را بین سالجاری تا ۲۰۳۰ معرفی نماید و فروش سالانه ۱.۸۷ میلیون خودروی برقی را تا انتهای دوره هدف قرار دهد. این شرکت می خواهد ۷ درصد از بازار جهانی خودرو های برقی و سهم ۱۱ درصد در ایالات متحده را تا سال ۲۰۳۰ به دست آورد.
منبع:

1401/04/23
13:42:52
0.0 / 5
137
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سیمان سیمان