وزیر جهادكشاورزی:

مطالبات گندمکاران تا هفته آتی به روز پرداخت می شود

مطالبات گندمکاران تا هفته آتی به روز پرداخت می شود

به گزارش سیمان وزیر جهادکشاورزی اظهار داشت: حدود 10 روزی در پرداخت مطالبات گندمکاران عقب هستیم که در تلاشیم بوسیله بانک های مختلف و سازمان برنامه و بودجه تا هفته آتی پرداختی به گندمکاران را به روز نماییم.به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، سید جواد ساداتی نژاد که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد با اعلان اینکه سال قبل میزان خرید گندم ۴.۵ میلیون تن بود، اظهار داشت: امسال و تا به امروز ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تن گندم خریداری شده است و به مرز ۵ میلیون تن نزدیک شده ایم. امیدواریم که باتوجه به شرایط موجود به مرز ۶ میلیون تن در خرید گندم برسیم.

وی افزود: تا امروز ۴۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران پرداخت شده است و با پرداخت ۱۱ هزار میلیارد تومان دیگر تا ۱۱ تیر ماه مطالبات گندم پرداخت شده است.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: حدود ۱۰ روزی در پرداخت این مطالبات عقب هستیم که در تلاشیم بوسیله بانکهای مختلف و سازمان برنامه و بودجه تا هفته آتی پرداختی به گندمکاران را به روز نماییم.

وی در ادامه اظهار نمود: ۱۵ هزار میلیارد تومان توسط بانک کشاورزی تامین شده و مقرر است ۱۵ هزار میلیارد تومان دیگر هم توسط سایر بانکها تامین گردد و مابقی نیز توسط سازمان برنامه تامین خواهد شد. در تلاش هستیم که خودمان را به روز نماییم البته نسبت به سال قبل وضعیت بهتری داریم.

شاداتی نژاد اشاره کرد: امسال سه تصمیم مهم در ارتباط با گندم گرفته شد تا بتوانیم به خودکفایی و کاهش وابستگی برسیم. اول این که در ابتدای سال قیمت خرید تضمینی گندم به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. همین طور قیمت کودهای پایه را تا ۴۵ درصد کاهش دادیم که این مورد در عملکرد گندم و سایر غلات موثر است. از طرفی خرید قراردادی در دستور کار است که از شهریور ماه شروع خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که چه زمانی همه مطالبات گندمکاران پرداخت خواهد شد؟ اظهار داشت: روزانه درحال خرید گندم هستیم. این خرید تا مردادماه ادامه خواهد داشت. هم اکنون ۱۰ روز تاخیر در پرداخت داریم، ولی با پیگیری های انجام شده خودمان را به پرداخت کامل تا ۱۵ و ۲۰ مرداد نزدیک خواهیم کرد.

ساداتی نژاد در آخر اظهار داشت: از همه گندمکاران بابت تاخیر در پرداخت پوزش خواست.

منبع:

1401/04/22
21:57:08
0.0 / 5
112
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیمان سیمان