رئیس سازمان توسعه تجارت خبر داد

تشکیل کارگروه اقتصادی مشترک ایران و صربستان

تشکیل کارگروه اقتصادی مشترک ایران و صربستان

رییس سازمان توسعه تجارت در جریان سفر خود به صربستان، از فراهم شدن مقدمات تشکیل کارگروه اقتصادی مشترک میان دو کشور آگاهی داد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت که در راس هیأتی تجاری به بلگراد سفر کرده است، با نیکلا سلاکوویچ، وزیر امور خارجه صربستان دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار که در ساختمان وزارت امورخارجه صربستان برگزار شد، نیکلا سلاکوویچ به سابقه ۸۵ ساله ارتباطات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ۲ کشور اشاره نمود و این مساله را از نقاط مثبت روابط ۲ کشور خواند.
وی با اشاره به تماس تلفنی چند باره روسای جمهور دو کشور و سفر خود به تهران در چند ماه گذشته، از تبدیل صربستان به عنوان دروازه ورود محصولات ایرانی به اروپا استقبال کرد و اظهار داشت: حالا که مشکلات بانکی میان ۲ کشور حل شده، بهترین زمان برای بسط روابط و تشکیل کمیسیون مشترک است.
نیکلا سلاکوویچ - وزیر امور خارجه صربستان - روابط با ایران را یک پله بالاتر از روابط با سایر کشورها خواند و اظهار داشت: با صحبت هایی که امروز شد، باید مقدمات دیدار روسای جمهور دو کشور را فراهم نماییم.
در ادامه این دیدار علیرضا پیمان پاک، رییس سازمان توسعه تجارت نیز تاکید رییس جمهوری را بر گسترش روابط با کشورهای دوست و مستقل خواند و اظهار داشت: پیشنهاد می نماییم تا یک کارگروه برای همکاری در پروژهای مشترک اقتصادی و تجاری شکل گیرد و ساختار آن تعریف شود.
وی افزود: این کارگروه می تواند ذیل کمیسیون مشترک تشکیل گردد. همین طور برای نیل به اهداف تجاری در قالب برنامه کمی، هدف گذاری های ۴ ساله قابل اندازه گیری شود.
در آخر این جلسه طرفین بر تشکیل کارگروه مشترک توافق کردند و قرار شد تا ظرف مدت ۱۰ روز ساختار این کارگروه از جانب ایران آماده و بصورت متن پیشنهادی به طرف صرب ارائه شود.



1401/04/22
08:22:49
0.0 / 5
218
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سیمان سیمان