شركت بازرگانی دولتی خبر داد؛

تخلیه دو کشتی اقیانوس پیمای حامل 80 هزار تن روغن خام در بندر عباس

تخلیه دو کشتی اقیانوس پیمای حامل 80 هزار تن روغن خام در بندر عباس

سیمان: دو فروند کشتی اقیانوس پیمای حامل 80 هزار تن روغن خام خوراکی در مجتمع بندری شهید رجایی بندر عباس پهلو گرفته اند.به گزارش سیمان به نقل از شرکت تجاری دولتی ایران، دو فروند کشتی اقیانوس پیمای حامل ۸۰ هزار تن روغن خام خوراکی در مجتمع بندری شهید رجایی بندر عباس پهلو گرفته اند که روزانه ۵ هزار تن از محموله روغن آنها بوسیله لوله هایی که به مخازن مرتبط شده اند، منتقل و در سه پایانه نگهداری روغن خام، ذخیره می شوند.
در حال حاضر، ۱۱۹ هزار تن روغن خام در مخازن بندر عباس نگهداری می شود که پس از اعلام نیاز از نقاط مختلف کشور، با تانکرهای مخصوص حمل روغن خام به کارخانجات فرآوری روغن خوراکی در اقصی نقاط کشورمان فرستاده می شود.
بر طبق این گزارش، علاوه بر این دو فروند کشتی اقیانوس پیما، یک فروند کشتی دیگر که حامل ۱۱ هزار تن روغن خام خوراکی است، در لنگرگاه بندر شهید رجایی در نوبت پهلودهی و تخلیه قرار دارد.
گفتنی است، امسال بیش از یک میلیون و ۱۴۴ هزار تن انواع کالاهای اساسی که ۱۱۱ هزار تن آن روغن خام بوده است به مجتمع بندری شهید رجایی بندر عباس وارد شده که نسبت به زمان مشابه پارسال، ۵۱ درصد افزایش داشته و این بندر، رتبه دوم واردات کالاهای اساسی به کشور را به خود مختص کرده است.


منبع:

1401/04/19
14:10:57
0.0 / 5
142
تگهای خبر: ایران , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سیمان سیمان