اوضاع ماکارونی پس از قیمت گذاری جدید

اوضاع ماکارونی پس از قیمت گذاری جدید

به گزارش سیمان بر اساس گزارش های رسمی، قیمت ماکارونی نسبت به سال قبل تا مرز ۱۷۰ درصد افزایش پیدا کرده است.به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، در نیمه اردیبهشت ماه سال جاری و به دنبال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات اقلام اساسی همچون گندم و تغییرات قیمت آرد، ماکارونی هم مشمول افزایش قیمت شد. بر این اساس سازمان حمایت هم اعلام کرد که حداکثر قیمت مصرف کننده انواع ماکارونی رشته ای ساده با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده برای بسته ۵۰۰ گرمی ۱۷ هزار تومان، ۷۰۰ گرمی ۲۴ هزار تومان و ۱۰۰۰ گرمی ۳۴ هزار تومان تعیین شده است.

اما آنچه در گزارش اخیر مرکز آمار ایران درباره وضعیت قیمت خوراکی ها در خردادماه انتشار یافته نشان داده است که ماکارونی نسبت به اردیبهشت ماه، ۵۶.۱ درصد و در قیاس با خرداد سال قبل ۱۶۹ درصد گران شده است.

هر بسته ۵۰۰ گرمی ماکارونی که در خرداد سال قبل به صورت متوسط حدود ۶۴۰۰ تومان قیمت داشته که به ۱۱ هزار تومان در اردیبهشت سال جاری رسیده و تا بیشتر از ۱۸ هزار تومان در خرداد افزایش قیمت داشته است.

روند تغییرات ماکارونی در یک سال گذشته هم از این حکایت دارد که که متوسط قیمت هر بسته ۵۰۰ گرمی در تیرماه سال گذشته، ۶۵۰۰ تومان، مرداد ماه ۶۶۸۰، شهریورماه ۷۰۰۰، مهرماه ۷۳۶۰، آبان ۷۵۰۰، آذرماه ۷۳۵۰، دی ۷۳۵۰، بهمن ۷۳۶۰، اسفندماه ۷۴۰۰ تومان بوده است.

همچنین امسال در فروردین ماه ۷۴۵۰ تومان، اردیبهشت ۱۱ هزار و خرداد ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان متوسط قیمت هر بسته ۵۰۰ گرمی ماکارونی است که در سطح کشور فروش رفته است.
1401/04/18
08:09:32
0.0 / 5
156
تگهای خبر: ارز , ایران , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سیمان سیمان