معاون وزیر راه و شهرسازی:

۶۰۰ میلیارد تومان قیر برای آسفالت معابر شهری تخصیص می یابد

۶۰۰ میلیارد تومان قیر برای آسفالت معابر شهری تخصیص می یابد

به گزارش سیمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری اظهار داشت: سال جاری ۶۰۰ میلیارد تومان قیر برای آسفالت معابر خاکی شهرها تخصیص می یابد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، محمد آئینی در جلسه مشترک با مسؤلان شهرستان مراغه اضافه کرد: این میزان قیر برای آسفالت ۱۶۲ هزار هکتار از معابر خاکی و فاقد آسفالت شهرهای کشور تخصیص خواهد یافت.
وی افزود: سالانه سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آسفالت معابر خاکی شهرها نیاز بوده که با تحقق آن امید است در انتها دولت سیزدهم شاهد آسفالت تمامی این معابر باشیم.
وی ضمن اشاره به نگاههای سازمان بازآفرینی شهری افزود: احصای مجموعه نیازهایی که در حوزه نوسازی و خدمات زیربنایی و روبنایی و هم توانمندسازی شهروندان وجود دارد، از رسالت های این سازمان است.
وی بیان نمود: با عنایت به سکونت حدود ۳۰ درصدی شهروندان برخی شهرها در مناطق حاشیه ای و هم بافت فرسوده شهری، برپایه قوانین موجود باید ۳۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی ها برای نوسازی و بهسازی این مناطق اختصاص پیدا کند.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری اضافه کرد: عمده مشکلات محله ها و بافت ناکارآمد، کم برخورداری از امکانات و زیرساخت های مختلف شهری همچون فضاهای بهداشتی و هم محرومیت های اقتصادی و معیشتی است.
وی افزود: براین اساس نهادهای حمایتی چون بهزیستی، کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و ستاد برکت و سایر نهادها می توانند در شناسایی خانوارهای محروم برای نوسازی مسکن های فرسوده و ناکارآمد آنان نست به اجرای طرح های مسکن سازی اقدام نمایند.


منبع:

1401/04/16
14:42:32
0.0 / 5
167
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیمان سیمان