معاون وزیر صمت:

میز خدمت صنعتی در استان مرکزی شکل می گیرد

میز خدمت صنعتی در استان مرکزی شکل می گیرد

مرکزی معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: با برگزاری میز خدمت در استان اصفهان، مشکل ۵۱۵ واحد صنعتی و تولیدی رفع شد که این مهم در استان مرکزی نیز جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی اجرا می شود.


محمدمهدی برادران روز یکشنبه ۱۲ تیر در آیین بزرگداشت تولید و تجارت در استان مرکزی اظهار نمود: در طول ۱۰ سال، رشد اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور صفر بوده و از سال ۹۷ تابحال اقتصاد کشور تورم ۶۰۰ درصدی را تجربه کرده است. برای رسیدن به چشم انداز باید سالی ۸ درصد رشد اقتصادی رشد داشته باشیم اما ۱۰ سال است که رشد اقتصادی صفر بوده است.
وی با تکیه بر ضرورت استفاده از سرمایه ها و ظرفیت های موجود اضافه کرد: رشد های اقتصادی در سال های اخیر صورت گرفته اما به نتیجه مطلوب نرسیده و جهت گیری ها نشان داده است که اقتصاد کشور در صادرات و تولید تغییر کرده و امیدواریم انتظار صنایع در خصوص رشد ایده آل محقق شود.
معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: با برگزاری میز خدمت در استان اصفهان، مشکل ۵۱۵ واحد صنعتی و تولیدی رفع شد که این مهم در استان مرکزی هم جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی اجرا می شود.
برادران رویکرد جدید وزارت صمت را در کنار هم دیدن تولید و تجارت عنوان نمود و اظهار داشت: سال جاری به اذعان صاحبان صنایع، به این مهم توجه ویژه شده و برای نخستین بار حضور رئیس جمهور در جشن صنعت مشاهده شده است.
وی افزود: طبق دستور وزیر صمت، در حوزه شرکت شهرک های صنعتی، تمام دفاتر تخصصی علاوه بر صنایع به اصناف هم خدمات عرضه می کنند و امید است ایجاد شهرک صنعتی صنفی در استان مرکزی هم دنبال شود.
معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان نمود: فضای کسب و کار با چالش ها و مشکلاتی مواجه می باشد و موانع زیادی هم وجود دارد، یکی از اشکالات، ناترازی در شرایط اقتصادی می باشد به این مفهوم که در بعضی موارد نتوانسته ایم زنجیره را تکمیل نماییم.
برادران افزود: در صنایع بالادستی پیشرفت های خوبی صورت گرفته اما سهمیه برای صنایع پایین دستی کم است، اگر سهمیه مواد پتروشیمی افزایش یابد، ظرفیت تولید هم افزایش ۲ برابری خواهد داشت.
وی با تکیه بر توجه به قاچاق کالا تصریح کرد: در کنار کارخانه های خوب و استاندارد که سبب بی نیازی از واردات می شوند، فردی متخلف، کمک فنر دست دوم را بعنوان کمک فنر نو توزیع می کرد، اصلاحات این فضاها و حذف این افراد که سبب فاصله بین توزیع و تولید می شود نیازمند زمان است.
معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: اصلاحات نهادی که وزارت صمت با کمک مجلس شورای اسلامی شروع کرده سبب غفلت از واحدهای تولیدی نمی گردد و این واحدها همواره مورد توجه هستند.
به گزارش سیمان به نقل از ایسنا در انتها این مراسم از برخی واحدهای صنعتی و تولیدی و صنفی استان مرکزی تقدیر گردید.1401/04/13
10:33:46
0.0 / 5
180
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سیمان سیمان