معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری عنوان كرد:

برخی سیاستگذاری های ملی، مانع کسب و کار هستند

برخی سیاستگذاری های ملی، مانع کسب و کار هستند

به گزارش سیمان خوزستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان اظهار داشت: بعضی از سیاستگذاری هایی که در سطح ملی انجام می شود، مانع کسب و کار در خوزستان است.آقا رضا فتوحی در نشست معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت با صنعتگران خوزستان که امروز، ۲۶خردادماه در اهواز برگزار شد، اظهار نمود: باید انگیزه سرمایه گذاری در خوزستان افزایش یابد. سرمایه گذار علاوه بر این که به دنبال خدمت است به دنبال منافع هم است و ازاین رو باید انگیزه سرمایه گذاری در خوزستان بالا برده شود.

به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: کارگروه ویژه ای مختص استان خوزستان در سطح ملی و یا با اختیارات سطح ملی در استان تشکیل گردد تا روند کار و خدمات رسانی به بخش تولید و همینطور بهبود فضای سرمایه گذاری را به صورت مستمر در خوزستان بررسی کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان اظهار داشت: بعضی از سیاستگذاری هایی که در سطح ملی انجام می شود، مانع کسب و کار در خوزستان است.

فتوحی افزود: حذف تعرفه ماشین آلات صنایع بزرگ و کوچک یکی دیگر از مواردی است که باید برای خوزستان در سطح ملی به صورت ویژه دیده شود. واردات ماشین آلات کارخانه ها با واردات کالای لوکس و کولر و... متفاوت می باشد و یک مجموعه با واردات ماشین آلات به دنبال فراهم کردن بستری برای تولید است.

وی اضافه کرد: توقف تولید سبب ضعف اقتصاد می شود و ازاین رو مشکلاتی برای بخش های مختلف به وجود می آید. از وزارت صمت انتظار داریم خوزستان به صورت ویژه دیده شود و در این حوزه به بهبود شرایط تولید در استان کمک گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان ضمن اشاره به بعضی از مشکلاتی که بانکها برای تولید به وجود می آورند، اظهار داشت: بعضی از این مشکلات باید در سطح کشور حل شوند. بانکهای عامل باید در برای کمک به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی همکاری کنند و توجه ویژه ای داشته باشند.

فتوحی اظهار داشت: شهرک های صنعتی خوزستان با ۳۰ درصد ظرفیت درحال فعالیت هستند. باید به زیرساخت های شهرک های صنعتی استان کمک گردد تا شاهد افزایش فعالیت ها در شهرک های صنعتی استان باشیم.

منبع:

1401/03/27
13:46:22
0.0 / 5
216
تگهای خبر: تجارت , تولید , خدمات , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیمان سیمان