قیمت آب معدنی

قیمت آب معدنی

به گزارش سیمان دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب های معدنی و آشامیدنی اظهار داشت: سال جاری، آب های بسته بندی افزایش قیمت داشتند، اما افزایش قیمت در قیمت تمام شده تولید اعمال شده و مصرف کننده هم اکنون باید آب بسته بندی 1.5 و 0.5 لیتری را به ترتیب کمتر از 6000 و 4000 تومان، یعنی کمتر از قیمت مصرف کننده سال گذشته، بخرد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، برخی فروشندگان از افزایش قیمت آب های بسته بندی خبر دادند، اما پیمان فروهر در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: هشت ماهه اول سال ۱۴۰۰ قیمت آب بسته بندی ۱.۵ لیتری ۶۰۰۰ و نیم لیتری ۴۰۰۰ تومان بود. اما چهار ماه پایانی سال فقط قیمت تولیدکننده درج می شد و بعد باردیگر قیمت مصرف کننده افزوده شد.
به گفته وی امسال این محصولات افزایش قیمت داشتند، اما افزایش قیمت در قیمت تمام شده تولید اعمال شده و مصرف کننده هم اکنون باید آب بسته بندی ۱.۵ و ۰.۵ لیتری را به ترتیب کمتر از ۶۰۰۰ و ۴۰۰۰ تومان، یعنی کمتر از قیمت مصرف کننده سال گذشته، تهیه کنند.
فروهر افزایش قیمت مواد اولیه بسته بندی، افزایش ۳۵ درصدی کرایه حمل با مجوز سازمان حمایت، تورم عمومی و افزایش حقوق و دستمزد را از عوامل افزایش قیمت عنوان نمود و اظهار داشت: قیمت پت (مواد اولیه تولید بطری) طی یک هفته گذشته بیش از ۲۰۰۰ تومان افزایش داشته که تاثیر ۵۰ درصدی در قیمت تمام شده آب بسته بندی دارد. از جانب دیگر افزایش کرایه حمل، قاتل کالایی است که سبک، حجیم و ارزان است.
دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب های معدنی و آشامیدنی در ادامه با اعلان اینکه رقیب آب های بسته بندی، آب آشامیدنی شهری است که در ۹۰ درصد مناطق ایران وجود دارد، اشاره کرد: تولید کنندگان تمایلی به افزایش قیمت ندارند، چونکه محصولات به آسانی حذف می شوند. مردم جایگزین مرغ و گوشت ندارند، اما جایگزین آب بسته بندی را دارند. بدین سبب افزایش قیمت تیغ دولبه است.
منبع:

1401/03/23
08:26:15
0.0 / پنج
246
تگهای خبر: ارز , ایران , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سیمان سیمان