وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد؛

خطای انسانی راننده بیل مکانیکی در حادثه قطار مشهد - یزد

خطای انسانی راننده بیل مکانیکی در حادثه قطار مشهد - یزد

به گزارش سیمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: آنچه در گزارش های اولیه کمیته سوانح آمده خطای انسانی راننده بیل مکانیکی است که باعث حادثه و خروج از ریل قطار مشهد- یزد شده است.به گزارش سیمان به نقل از مهر، رستم قاسمی ظهر امروز در بازدید از محل حادثه قطار مشهد- یزد در گفتگو با خبرنگاران اظهار نمود: این حادثه دلخراش را به همه مردم ایران و خانواده های داغدار تسلیت عرض می کنم.
وی بیان نمود: امدادرسانی در ساعات اولیه شروع شده و عملیات بازگشایی همچنان ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه تمامی مصدومان و فوتی ها اعزام شده است، بیان نمود: عملیات امدادی به پایان رسیده است.
وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به این که تیم سوانح وزرات راه و شهرسازی و راه آهن الان در محل حادثه مستقر هستند، بیان نمود: علت سانحه بررسی دقیق خواهد شد و بعد گزارش آن به مردم اعلام می شود.
قاسمی افزود: آنچه از شواهد پیداست در این منطقه به علت شرایط آب و هوایی برای بهسازی شرکتهای طرف قرار داد شب ها در منطقه کار کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: گویا این مسیر در ساعت ۴.۳۰ عملیات اجرایی تمام و کارگاه تعطیل می شود.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: پس از تعطیلی کارگاه دو قطار باری از مسیر عبور کرده اند و قطار سوم که قطار مسافربری مشهد- به یزد بوده گرفتار سانحه می شود.
وی اظهار داشت: بیل مکانیکی علت اصلی حادثه بوده که اول به لوکوموتیو و بعد به واگن های قطار برخورد می کند.
قاسمی اضافه کرد: در گزارش اولیه سوانح اعلام شده چون لکوموتیو سانحه می بیند و شیشه های جلو با برخورد با بیل با مشکل مواجه می شود ترمز می کند و از ریل خارج می شود.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: آنچه به صورت کلی مشخص است خطای انسانی است که بیشتر هم از سمت راننده بیل بوده اما چرا و چگونه و به چه علت بررسی دقیق آن در حال انجام می باشد.


منبع:

1401/03/19
12:32:51
0.0 / 5
134
تگهای خبر: ایران , راه و شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سیمان سیمان