معاون امور بندری بنادر و دریانوردی هرمزگان عنوان كرد؛

ایجاد 3500تن ظرفیت سردخانه ای در بنادر هرمزگان

ایجاد 3500تن ظرفیت سردخانه ای در بنادر هرمزگان

سیمان: معاون امور بندری بنادر و دریانوردی هرمزگان از ایجاد ۳ هزار و ۵۰۰ تن ظرفیت سردخانه ای در بنادر هرمزگان و اختصاص۲ هکتار از اراضی بندرلنگه برای پشتیبانی از کانتینرهای یخچالی اطلاع داد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، منصور خرمشکوه ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از بندرلنگه در تشریح ایجاد ظرفیت های جدید کانتینرهای یخچالی در بنادر استان عنوان کرد: این اقدام در جهت توسعه زیر ساخت های لازم به منظور خدمات رسانی به کانتینرهای یخچالی در حوزه صادرات، واردات و ترانزیت از سالیان گذشته با محوریت اداره کل و با برنامه ریزی های صورت گرفته به انجام رسیده است.
وی اضافه کرد: در همین زمینه ظرفیت های زیادی همچون ۲ هزار و ۸۶۴ پلاک برق کانتینر یخچالی، ۴۷۰ پاور پک و ۳هزار و ۵۰۰ تن ظرفیت سردخانه ای در شش ترمینال بندر شهیدرجایی ایجاد و شرکت ها به شکل مستمر درحال خدمات رسانی هستند.
خرمشکوه بیان داشت: علاوه بر بندر شهید رجایی در بنادر لنگه، شهید باهنر و بندر جاسک هم همزمان شرایط لازم برای ورود کامیون های حامل کانتینرهای یخچالی و تخلیه آن بر روی شناورها به صورت مداوم مهیا که خوشبختانه از رونق قابل توجهی هم برخوردار می باشد.
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: پارسال بیشتر از ۲۶ قلم محصولات کشاورزی و همزمان سایر مشتقات دامی و لبنی از راه کانتینرهای یخچالی از بنادر مرکز، شرق و غرب استان به مقاصد تعیین شده بارگیری و ارسال شده که عمده این محصولات شامل خرما، سیب درختی، کیوی، رطب، ماهی و میگو و سایر محصولات و مشتقات کشاورزی و دامی و لبنی است.
وی با اشاره به اینکه عمده کشورهای هدف کانتینرهای یخچالی ارسالی از بندر شهید رجایی شامل چین، هند، سریلانکا و امارات می باشد که به صورت یقین با حمایت دولت و ایجاد زیرساخت های لازم امکان توسعه و رونق بیشتر از پیش این تجارت وجود خواهد داشت، افزود: با عنایت به اقبال کشورهای هدف از این گونه فعالیت و استقبال تجار و بازرگانان اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان طرح های توسعه جدید برای ایجاد ظرفیت بیشتر در حوزه کالاهای یخچالی در دستور کار خود دارد.
به گفته معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، در مجموع در کل این استان و در شش ماهه دوم سال قبل شاهد افزایش ۶۰ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینرهای یخچالی در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۹ بوده ایم.
خرمشکوه با اشاره به اینکه در شهرستان بندرلنگه علاوه بر صادرات این کانتینرها به کشورهای امارات و قطر بخشی از راه شارجه به کشور عمان ترانزیت می شود، اضافه کرد: به منظور پشتیبانی و نگهداری این کانتینرها حدود ۲ هکتار از اراضی بندرلنگه به این امر اختصاص پیدا کرده است.منبع:

1401/03/18
15:58:27
0.0 / 5
146
تگهای خبر: تجارت , خدمات , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیمان سیمان