در دیدار رییس جمهور تاجیكستان و دكتر مخبر عنوان شد؛

تاکید بر اهمیت صلح و ثبات و امنیت در منطقه

تاکید بر اهمیت صلح و ثبات و امنیت در منطقه

به گزارش سیمان معاون اول رئیس جمهور ضمن اشاره به اشتراکات عمیق فرهنگی، تاریخی و مذهبی جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان تاکید کرد: باید با عنایت به ظرفیت های غنی دو دولت و ملت، روابط تهران - دوشنبه در سطح بسیار قابل قبولی گسترش و توسعه یابد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، دکتر محمد مخبر عصر دوشنبه(9 خرداد) در دیدار «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان، اضافه کرد: تمامی تفاهمات و اسناد همکاری بین روسای جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان با دقت و جدیت تا رسیدن به نتیجه نهایی، پیگیری، عملیاتی و اجرا می گردد.
معاون اول رئیس جمهور ارتقاء روابط گردشگری بین ایران و تاجیکستان را نقطه کلیدی و سرفصل تعمیق ارتباطات و همکاریهای دولت و مردم ایران و تاجیکستان برشمرد و اضافه کرد: تابحال از فرصت های گسترش ارتباطات با عنایت به اشتراکات زبانی و فرهنگی ایران و تاجیکستان به خوبی استفاده نشده و دولت سیزدهم با فراهم کردن بسترها و زمینه های لازم تلاش می کند تا همکاریهای میان دو کشور به صورت همه جانبه تقویت شود.
دکتر مخبر همینطور ضمن اشاره به ظرفیت های فراوان همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان در زمینه های انرژی، حمل و نقل، همکاریهای گمرکی و بنادر، خاطرنشان کرد: ایران آمادگی دارد در زمینه صادرات خدمات فنی و مهندسی و همینطور تبادلات علمی و دانشگاهی بین دو کشور گام های مستحکم تری نسبت به گذشته بردارد.
امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان هم در این دیدار ضمن اشاره به روابط صمیمانه و برادرانه دو دولت و ملت ایران و تاجیکستان تاکید کرد: باید چشم اندازهای کاری و تفاهمات همکاری بین ایران و تاجیکستان در زمینه های تجاری، فناوری، بهداشتی، انرژی، حمل و نقل و دانشگاهی بیشتر از گذشته گسترش یابد.
وی ضمن اشاره به اشتراکات زبانی و فرهنگی دولت و ملت ایران و تاجیکستان خاطرنشان کرد: ظرفیت گردشگری و افزایش سفرهای مشترک بین مردم دو کشور زمینه مناسبی برای ارتقاء روابط فیمابین بخصوص در زمینه های تجاری است.
رئیس جمهور تاجیکستان ضمن اشاره به نگاههای سازنده و مثبت و فعالانه دولت سیزدهم در گسترش ارتباطات ایران و تاجیکستان، تصریح کرد: دولت تاجیکستان باور دارد که فصل جدیدی در همکاریهای دو کشور شروع شده است.
در این دیدار رئیس جمهور تاجیکستان و معاون اول رئیس جمهور کشورمان بر اهمیت صلح و ثبات و امنیت در منطقه بخصوص در افغانستان و پیشگیری از برهم زدن آرامش مردم خاورمیانه و آسیای مرکزی و اختلاف و تفرقه افکنی بین مذاهب و مردم این منطقه توسط نظام سلطه و در راس آن آمریکا تاکید نمودند.
منبع:

1401/03/10
10:03:27
0.0 / 5
170
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیمان سیمان