تقاضای قهوه افزایش پیدا کرد، اما نه در حد قبل از کرونا

تقاضای قهوه افزایش پیدا کرد، اما نه در حد قبل از کرونا

به گزارش سیمان تحلیل گران رابوبانک هلند در گزارشی اعلام کردند که تقاضا برای قهوه در کشورهای غیر تولیدکننده در سه ماهه اول بهبودی خوبی را نشان داد، باآنکه نشانه هایی از کاهش احتمالی تقاضا در روسیه و چین برای سه ماهه آینده وجود دارد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، در این گزارش آمده است: «ناپدید شدن قهوه»، اصطلاحی که نشان دهنده میزان مصرف واقعی قهوه و بسته بندی آن برای صادرات مجدد کشورهای غیرتولیدکننده است، در سه ماهه اول نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶.۹ درصد افزایش پیدا کرده است. اتحادیه اروپا بعلاوه منطقه بریتانیا شاهد افزایش بیشتر با ۹ درصد بود، در حالیکه ایالات متحده ۴.۶ درصد و ژاپن، ۵.۱ درصد افزایش یافتند.
رابوبانک اظهار داشت که این اعداد هنوز در مقایسه با سطوح پیش از همه گیری زیاد نیستند و نتیجه در سه ماهه اول تنها ۰.۶ درصد بیشتر از دو سال قبل (سه ماهه اول ۲۰۲۰) بود.
تحلیل گران گفتند که جنگ روسیه در اوکراین و قرنطینه های کووید چین می تواند تقاضای قهوه را در این کشورها کم کند. آنها همینطور گفتند که قیمت های خرده فروشی بالا می تواند به تقاضا در برزیل، یک کشور تولیدکننده برتر که همینطور دومین مصرف کننده بزرگ قهوه در جهان بعد از ایالات متحده است، صدمه برساند.
رابوبانک کاهش ۲۵ درصدی تقاضای قهوه روسیه و کاهش ۵۰ درصدی مصرف قهوه در اوکراین را پیشبینی کرده است. این شرکت برآورد خویش را برای تولید برزیل در سال ۲۰۲۲ در ۶۴.۵ میلیون کیسه حفظ کرد که در بالاترین حد برآوردهای بازار است.
رابوبانک، با این وجود، نظر خویش را برای محصول کلمبیا به ۱۱.۸ میلیون کیسه در سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ کم کرد اما انتظار دارد که این محصول در سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ به ۱۳.۴ میلیون کیسه بهبود یابد.
منبع:

1401/02/31
13:35:51
0.0 / 5
177
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیمان سیمان