مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام كرد؛

افزایش ۳۵ درصدی جابه جایی کالای اساسی در بندر شهید رجایی

افزایش ۳۵ درصدی جابه جایی کالای اساسی در بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان میزان جابه جایی کالای اساسی بوسیله حمل ریلی در سال قبل را حدود 4 هزار و 375 تن با 35 درصد افزایش اعلام نمود.به گزارش سیمان به نقل از مهر، منصور خرمشکوه در تشریح عملکرد ریلی بندر شهید رجایی در سالهای ۱۴۰۰ و ۱۳۹۹، میزان جابه جایی کالا بوسیله این خطوط در سال ۹۹ را پنج میلیون و ۵۲۵ هزارتن اعلام نمود و اظهار نمود: این در حالیست که در سال قبل این رقم به هفت میلیون تن کالا با ۲۵ درصد افزایش به ثبت رسید.
وی افزود: در سال قبل از هفت میلیون تن کالا، حدود پنج میلیون و۸۰۰ هزار تن مربوط به صادرات و حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن نیز کالا بوسیله حمل ریلی وارد این بندر شده است.
جابه جایی ۴ هزار و ۳۷۵ تن کالای اساسی در سال ۱۴۰۰
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، میزان جابه جایی کالای اساسی بوسیله حمل ریلی در سال قبل را نیز حدود ۴ هزار و ۳۷۵ تن با ۳۵ درصد افزایش اعلام نمود و بیان داشت: عمده ترین این کالاها شامل ذرت، انواع روغن های خوراکی، جو، گندم و برنج بوده است.
خرمشکوه در بخش دیگری از صحبت های خود در امتداد ضرورت بهره گیری هر چه بیشتر از حمل و نقل ریلی به گسترش زیرساخت های بندرشهید رجایی در این بخش اشاره نمود و بیان داشت: با اجرای ۲ خط ریلی جدید امسال در محوطه ۲۰۰ هکتاری سرعت عملکرد و رشد عملیاتی حمل و نقل ریلی بندرشهید رجایی افزایش خواهد یافت.
وی در این رابطه عنوان کرد: در سال ۹۹ از کل عملیات بندر شهید رجایی که نزدیک ۶۷ میلیون تن بوده، نزدیک به هشت درصد از این عملیات به وسیله حمل و نقل ریلی انجام گرفت و در سال ۱۴۰۰ نیز این سهم به ۹، ۶ درصد افزایش پیدا کرد.
ساماندهی خطوط اراضی ۱۷ هکتاری در محوطه مانوری
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به ضرورت توسعه بهره برداری از حمل و نقل ریلی افزود: ساماندهی خطوط اراضی ۱۷ هکتاری در محوطه مانوری بندر شهید رجایی با هدف دستیابی و اتصال مستقیم شرکت های بیشتری به خطوط ریلی، این طرح امسال عملیاتی خواهد شد.
خرمشکوه درباب توسعه اسکله های ریلی نیز با بیان اینکه؛ بر طبق طرح جامع بنادر و دریانوردی کشور، خطوط ریلی نیز باید در کنار اسکله ها توسعه یابد، تصریح کرد: با راه اندازی خطوط ریلی ترمینال یک کانتینری، این بخش به تخلیه و بارگیری مواد نفتی و روغنی اختصاص می یابد.
وی در آخر ابراز امیدواری کرد با گسترش زیرساخت های حوزه ریلی بندر شهید رجایی در امسال، سهم ریلی این بندر به ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یابد.


1401/02/26
09:41:04
0.0 / 5
215
تگهای خبر: حمل و نقل , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیمان سیمان