رقم قرارداد کشتی سازی صدرا با کشتیرانی خزر

رقم قرارداد کشتی سازی صدرا با کشتیرانی خزر

به گزارش سیمان مدیرعامل کشتیرانی خزر از امضای قرارداد ۸.۱ میلیون یورویی ساخت کشتی ۳۵۰۰ تنی چند منظوره برای این شرکت اطلاع داد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، کاپیتان داوود تفتی مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر از امضای قرارداد ساخت کشتی ۳۵۰۰ تنی چند منظوره از جانب شرکت کشتی سازی داخلی (شرکت پژوهش نفت صدرا ساحل) برای یکی از شرکتهای کشتیرانی تابعه شرکت کشتیرانی دریای خزر اطلاع داد.
بر اساس آنچه کشتیرانی خزر در سامانه کدال اعلام نموده، رقم این قرارداد ۸.۱ میلیون یورو به اضافه ۶۹ میلیارد تومان و زمان آغاز پروژه هم از ۱۰ اردیبهشت سال جاری اعلام شده است.
گفتنی است کشتیرانی دریای خزر از شرکتهای تابعه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است که به صورت تخصصی به حمل کالا در دریای خزر اقدام می کند.


در ماه های اخیر و بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم که افزایش تعامل با کشورهای منطقه، همسایگان، اعضای اکو، پیمان شانگهای و اتحادیه اقتصادی اوراسیا را در دستور کار قرار داد، میزان تعاملات دریایی ایران با کشورهای حاشیه خزر رشد قابل ملاحظه ای داشته است.
به گفته برخی کارشناسان صنعت حمل و نقل، در شرایط فعلی که حلقه مفقوده خط آهن رشت-آستارا راه اندازی نشده و برخی مشکلات حمل و نقل زمینی برای کامیون های ایرانی بعد از جنگ سال ۲۰۲۰ قره باغ به وجود آمد، حمل و نقل دریایی از خزر می تواند اقتصادی ترین شرایط برای صادرات، واردات و ترانزیت را دارا باشد.

1401/02/25
10:23:07
0.0 / 5
317
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سیمان سیمان