وزیر صنعت، معدن و تجارت:

کالابرگ به مفهوم عرضه کارت جدید به مردم نیست

کالابرگ به مفهوم عرضه کارت جدید به مردم نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه منظور از عرضه کالابرگ کارت دیگری به مردم نیست، اظهار داشت: طی سه ماه گذشته به علت موضوعات مختلف قیمت هر تن گندم از ۲۸۰ دلار به ۴۰۰ دلار رسیده است.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا و به نقل از خانه ملت، سیدرضا فاطمی امین بعد از حضور در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار داشت: عمده موضوعات مطرح شده در جلسه امروز مردمی سازی و عادلانه شدن توزیع یارانه ها بود؛ ما در چند ماه گذشته با دشواری هایی روبه رو شدیم؛ نخست اینکه قیمت گندم سه ماه گذشته هر تن 280 دلار بود اما این روزها به 400 دلار رسیده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: افزایش قیمت گندم سبب شده که شاهد قاچاق گسترده در حوزه آرد و گندم باشیم؛ دولت برای مدیریت این مورد از چند ماه قبل بحث استفاده کالابرگ را در حوزه نان در نظر گرفته است البته باید به این نکته دقت کرد که منظور از کالابرگ، کارت نان نبوده و این مورد به معنای عرضه کارت دیگری به مردم نیست.
وی در تشریح روش اجرای کالابرگ ها توضیح داد: در این روش از کارت های بانکی استفاده می شود به این معنا که افراد هنگامی که برای خرید نان به نانوایی رجوع کنند، اگر قیمت نان 7 هزار تومان باشد اما بهای آن به صورت یارانه ای دو هزار تومان باشد، دو هزار تومان از حساب فرد کسر می شود و 5 هزار تومان باقی مانده از حساب یارانه افراد برداشت می شود ازاین رو قیمت نان برای خریداران هیچ تغییری نمی کند.
عضو کابینه دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: در روش مذکور به جای پرداخت یارانه به نانوا، کارخانه آرد و واردکننده گندم، یارانه مستقیم به مصرف کننده پرداخت می شود. این روش باعث کاهش انحراف در مصارف و قاچاق می شود. این طرح به صورت پایلوت در استان زنجان درحال اجرا شدن است و در صورتیکه از اجرای آن مطمئن شدیم در سرتاسر کشور عملیاتی می شود.
فاطمی امین خاطرنشان کرد: قیمت نان افزایش نخواهد داشت و با روش مذکور یارانه ها هدفمند و بهینه توزیع می شود.1401/02/20
23:23:19
0.0 / 5
285
تگهای خبر: تجارت , عرضه , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سیمان سیمان