تخفیف تعرفه های مهندسی به متقاضیان نهضت ملی مسکن

تخفیف تعرفه های مهندسی به متقاضیان نهضت ملی مسکن

سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور از عرضه تخفیف تا ۵۰ درصدی در تعرفه های مهندسی به متقاضیان نهضت ملی مسکن اطلاع داد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، حمزه شکیب در حاشیه مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت برق در جمع خبرنگاران درباره هزینه های بالای برگزاری انتخابات اعضای شورای مرکزی نظام مهندسی در جزیره کیش اظهار داشت: هر دوره این انتخابات با حضور اعضای هیئت مدیره ها، بازرسان و سایر افراد برگزار می شد که حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر می شدند اما در این دوره اعلام نموده ایم ۳۸۳ نفر که حق رای دارند، می توانند به این مراسم بیایند.
وی درباره افزایش حق عضویت مهندسان در سازمان های نظام مهندسی اظهار داشت: حق عضویت چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پارسال بود که سال جاری به ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.
شکیب افزود: از ۸ دوره قبل تنها انتخابات ۲ دوره از شورای مرکزی نظام مهندسی در تهران بود و در سایر دوره ها در مناطق بی طرف بوده تا شائبه اعمال نفوذ سازمان میزبان پیش نیاید.
سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، تاریخ برگزاری انتخابات شورای مرکزی این سازمان را ۲۲ اردیبهشت در کیش عنوان و اظهار نمود: ۳۱ فروردین ماه هیئت عمومی برگزار گردید. در آن نشست تصویب گردید اختیارات این هیئت به زریبافان نماینده وزیر راه و شهرسازی تفویض شود که در این جلسه جزیره کیش انتخاب گردید. همینطور درباره انتخاب جزیره کیش از اعضا نظرخواهی شد که اکثریت با آن موافق بودند.
وی درباره تخفیف نظام مهندسی به متقاضیان نهضت ملی مسکن اظهار داشت: طبق مصوبه شورایعالی مسکن، مقرر است تا ۵۰ درصد از حق نظارت مهندسان تخفیف داده شود؛ مشروط بر آنکه ظرفیت نظارتی هم به ۵۰ درصد کاهش پیدا کند.
شکیب در مورد طولانی بودن زمان صدور پروانه ساخت اظهار داشت: شهرداری ها باید ساختار فعلی را تغییر دهند تا زمان صدور پروانه ساختمانی کاهش پیدا کند. اگر این اراده ایجاد می شود این زمان به یک تا دو ماه کاسته می شود که هم اکنون متوسط این زمان ۶ ماه است.
سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در مورد کاهش تخلفات نظام مهندسی خاطرنشان کرد: در سالهای گذشته به جای آنکه ساختار را اصلاح نماییم، روی افراد متمرکز شده بودیم و به بررسی تخلفات اعضا می پرداختیم درحالی که باید ساختار اصلاح شود؛ ازاین رو سیستم عرضه خدمات یکپارچه مهندسی را راه اندازی کرده ایم و ۶ استان بعنوان پایلوت انتخاب شده اند تا سامانه مذکور در آنها اجرا شود.
شکیب درباره اجبار نظام مهندسی نسبت به الکترونیکی شدن مجوزهای کسب و کار اظهار داشت: طبق مصوبه وزارت اقتصاد، وزارت راه و شهرسازی مکلف به راه اندازی سامانه صدور مجوز فعالیت مهندسی شده و باید این وزارت خانه مجوزها را در سامانه مجوزهای کسب و کار بارگذاری کند. با این وجود سازمان نظام مهندسی هم در آن ذینفع است و با عنایت به این که باید چندین دستگاه اقدامات لازم را انجام دهند، بارگذاری مجوزهای فعالیت مهندسی ساختمان در این سامانه هنوز نهایی نشده است.


منبع:

1401/02/09
12:40:32
0.0 / 5
262
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سیمان سیمان