براساس اطلاعات سامانه كدال؛

شرکت فرودگاهها شرکتی با ۲۱ هزار میلیارد تومان دارایی

شرکت فرودگاهها شرکتی با ۲۱ هزار میلیارد تومان دارایی

سیمان: شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران هم اکنون با مجموع دارایی ها و حقوق مالکانه ۲۱ هزار و ۳۲۰ میلیارد تومانی یکی از شرکتهای دولتی تابعه وزارت راه با تراز تجاری مثبت است.به گزارش سیمان به نقل از مهر، به دستور سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، صورت های مالی شرکتهای دولتی در سامانه کدال انتشار یافته که یکی از شرکتهای دولتی مورد نظر، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از دستگاههای تابعه وزارت راه و شهرسازی است.
بر این اساس، مجموع دارایی غیر جاری شرکت فرودگاه ها در سال ۱۳۹۹ حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان (۱۸ هزار و ۹۱۵ میلیارد و ۴۸۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و مجموع دارایی های جاری این شرکت هم ۴ هزار و ۳۱۳ میلیارد و ۶۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است که ۵۸۷ میلیون و ۱۲۵ هزار تومان آن وجه نقد در اختیار شرکت فرودگاه هاست.
بنابراین جمع دارایی های جاری و غیر جاری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بر مبنای حسابرسی در انتهای سال ۱۳۹۹ معادل ۲۳ هزار و ۲۲۹ میلیارد و ۴۱ میلیون تومان است.
با کسر بدهی های این شرکت، مجموع حقوق مالکانه شرکت فرودگاه ها در انتهای سال ۱۳۹۹ معادل ۲۱ هزار و ۳۲۰ میلیارد و ۳۴۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.
این شرکت در سال ۱۳۹۸ هم ۱۸ هزار و ۲۶۵ میلیارد تومان دارایی های غیر جاری، ۴، ۳۶۳ میلیارد تومان دارایی جاری و ۲۲ هزار و ۶۲۹ میلیارد تومان مجموع دارایی های جاری و غیر جاری آن بوده است که با کسر بدهی ها، مجموع حقوق مالکانه شرکت ها فرودگاه در سال ۱۳۹۸ معادل ۲۰ هزار و ۱۱۶ میلیارد تومان بود که نشان دهنده رشد ۱۲۰۰ میلیارد تومانی دارایی های این شرکت در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۹۸ و علیرغم سال رکود کرونایی صنعت هوانوردی در دنیا بوده است.منبع:

1401/02/01
16:30:10
0.0 / 5
165
تگهای خبر: ایران , راه و شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سیمان سیمان