در نشست مدیران كل راه و شهرسازی استان ها مطرح شد؛

ضرب الاجل ۱۰ روزه وزیر راه به استانها برای ثبت اراضی نهضت مسکن

ضرب الاجل ۱۰ روزه وزیر راه به استانها برای ثبت اراضی نهضت مسکن

سیمان: وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: مدیران کل راه و شهرسازی استان ها حداکثر ۱۰ روز زمان دارند تا زمینهای تعیین تکلیف شده و پروژه های شروع شده نهضت ملی مسکن را در سامانه ثمن وارد کنند.به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی روز گذشته ۲۸ فروردین در نشست مدیران کل راه و شهرسازی استان ها که در مورد روند تکمیل واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد، اظهار داشت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن یکی از موضوعات مهم دولت سیزدهم است که در اجرای آن تعیین تکلیف زمین ها برای اجرای طرح حائز اهمیت می باشد و مدیران کل راه و شهرسازی باید نسبت به آن اهتمام داشته باشند.
وزیر راه و شهرسازی پالایش متقاضیان ثبت نام شده و همینطور ساخت واحدهای مسکونی را از دیگر اقداماتی برشمرد که در اجرای طرح نهضت ملی مسکن حائز اهمیت می باشد و اضافه کرد: متقاضیان مسکن بیشتر از ۵ میلیون نفر در سامانه ثمن ثبت نام کردند که ۳ میلیون و ۳۲۰ هزار نفر از آنها حائز شرایط شناخته شدند و از راه ستاد به کارتابل استان ها عرضه شدند تا پالایش نهایی شوند.
قاسمی خطاب به مدیران کل راه و شهرسازی استان ها اظهار داشت: استان ها در پالایش ها نهایت تلاش خویش را به کار بگیرند تا کمترین سخت گیری را برای متقاضیان مسکن داشته باشند.
عضو کابینه دولت سیزدهم با یادآوری این که از ۴ میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن ۸۰۰ هزار واحد روستایی و ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد شهری است، اعلام نمود: مدیران کل راه و شهرسازی حداکثر ۱۰ روز زمان دارند تا زمینهای تعیین تکلیف شده و پروژه های شروع شده را در سامانه وارد کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تاکید رئیس جمهوری و مکاتبه خود با استانداران اشاره نمود و اضافه کرد: در تاکید رئیس جمهوری، سایر دستگاه ها مکلف هستند تا اراضی مازاد خویش را به اجرای طرح نهضت ملی مسکن تخصیص بدهند.
قاسمی تصریح کرد: صندوق ملی مسکن امکانی است که باید از آن بهره مندی لازم انجام بگیرد. چونکه تمامی سود اقساط برگشتی مسکن مهر و سایر اعتبارات بخش مسکن به این صندوق واریز می شود که می تواند در تولید مسکن مورد استفاده قرار بگیرد و هزینه بشود.


منبع:

1401/01/29
20:58:03
0.0 / 5
208
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیمان سیمان