رئیسی در دیدار مدیران ارشد بنیاد مسكن:

مصمم به جبران عقب ماندگی در زمینه ساخت مسکن هستیم

مصمم به جبران عقب ماندگی در زمینه ساخت مسکن هستیم

سیمان: رییس جمهور بر ضرورت جبران عقب ماندگی ها در زمینه ساخت مسکن اصرار کرد و گفت دولت مصمم به تحقق برنامه ساخت یک میلیون مسکن در سال برای تامین نیاز کشور است.به گزارش سیمان به نقل از مهر، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در دیدار با مدیران ارشد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این نهاد را برآمده از اراده و فرمان حضرت امام (ره) و مولود انقلاب اسلامی دانست و گفت: این نهاد مهم با مجموعه ای از نیروهای انقلابی، با انگیزه، جهادگر و کارآمد با ماموریت تامین مهم ترین نیاز محرومان شکل گرفت و علاوه بر حوزه مسکن منشا خیرات و برکات فراوانی در عرصه های راه سازی در روستاها و حتی در بعضی شهرها شد و از خود کارنامه درخشانی بجا گذاشت.
رئیسی روحیه انقلابی و مدیریت جهادی را از خاصیت های ضروری مدیریت در بنیاد مسکن برشمرد و اشاره کرد: همین روحیه باید در همه سطوح برنامه ریزی و ماموریت های این نهاد استمرار یابد.
رئیس جمهور با اشاره به نیاز سالانه کشور به یک میلیون مسکن و ضرورت جبران عقب ماندگی های گذشته دراین زمینه بر ضرورت سرعت در ساخت مسکن و تحویل به هنگام به متقاضیان اصرار کرد و اظهار داشت: البته نباید مسئله سرعت در کار، سبب شود که دقت و کیفیت در ساخت مسکن نادیده گرفته شود. وظیفه شما ساخت مسکن ایمن، مطمئن و مستحکم است و هر گونه کم توجهی به این اصل زیان های سنگینی در پی خواهد داشت.
رئیسی با تاکید بر اهمیت ساخت مسکن در شهرها و روستاها، متناسب با جلوه های فرهنگ و معماری ایرانی و اسلامی، به لزوم توجه به شعار امسال دراین زمینه اشاره نمود و اضافه کرد: مسکن سازی، صنعتی پیشران و زیربنایی است بدین سبب ساخت مسکن باید دانش بنیان و مبتنی بر علم و تکنولوژی های جدید باشد و باتوجه به حوادث فراوان طبیعی نظیر سیل و زلزله در کشور مقاوم سازی بعنوان اصلی مهم مورد توجه قرار گیرد.
وی خدمات فراوان بنیاد مسکن و دیگر نهادهای انقلابی را در وضعیت بعد از وقوع حوادث طبیعی افتخارآمیز دانست و اظهار داشت: با همت و تلاش بی وقفه جهادگران این عرصه و با بهره گیری از تجربه های بهادار و درخشان پس از انقلاب، باید نیاز و کمبود مسکن که هم اکنون برمبنای قانون یک میلیون واحد در سال است تامین گردد.
رئیس جمهور نقش مسکن و سرپناه مطمئن را در جلوگیری از مهاجرت روستائیان و حاشیه نشینی در شهرها مهم برشمرد و گفت: تامین مسکن در کنار فراهم کردن امکانات زندگی و ارائه تسهیلات و خرید محصول کشاورزان می تواند زندگی در روستا را با صرفه کند و از ضرورت های اساسی است.
رئیسی لزوم ساخت مسکن ارزان و در عین حال استاندارد در شهرها و روستاها را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: همه نهادها و دستگاه های فعال و موثر در زمینه مسکن باید ارزان سازی و سهولت در امکان دسترسی به مسکن را برای مردم به ویژه نیازمندان فراهم سازند.


منبع:

1401/01/26
15:21:25
0.0 / پنج
295
تگهای خبر: ارز , استاندارد , ایران , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سیمان سیمان