معاون وزیر راه:

دنبال حل مشکلات رانندگان با همکاری وزارت صنعت هستیم

دنبال حل مشکلات رانندگان با همکاری وزارت صنعت هستیم

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ضمن اشاره به گلایه رانندگان ناوگان برون شهری از برخی مشکلات اظهار داشت: برای تثبیت قیمت قطعات یدکی، لاستیک و روغن با وزارت صمت درحال گفتگو هستیم.



به گزارش سیمان به نقل از صداوسیما، داریوش امانی ضمن اشاره به گلایه رانندگان ناوگان برون شهری اظهار داشت: نرخ بلیت حمل و نقل جاده ای با عنایت به شرایط اقتصادی مشخص می شود چونکه در این بخش، سرمایه گذار بخش خصوصی و غیر دولتی است و ارزیابی ها بر مبنای قیمت لاستیک، قطعات یدکی و نرخ تورم تعیین می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به این که قبل از عید نوروز، رانندگان متقاضی افزایش نرخ ها بودند اضافه کرد: با عنایت به دستور رئیس جمهور در خصوص این که هیچ گونه افزایش قیمتی نباید صورت گیرد، قیمت ها در این بخش ثابت ماند.
وی اضافه کرد: درحال بررسی و برآورد هزینه های رانندگان هستیم که نهایتا جمع بندی نظر کارشناسان، به ستاد تنظیم بازار ارجاع شده و قیمت نهایی مشخص می شود و درصد افزایش قیمت، بستگی به نرخ تورمی دارد که بانک مرکزی اعلام می کند.
امانی در مورد گلایه رانندگان در بعضی از شهرها اظهار داشت: نرخ لاستیک، روغن و قطعات یدکی گرفتار نوسانات قیمت است و برای تثبیت قیمت با وزارت صمت گفتگوهایی داشتیم و از سویی رانندگان با کمبود گازوئیل در بعضی جایگاه ها مواجه گشتند که این دغدغه رانندگان هم به شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منعکس شده است.
وی تصریح کرد: از دیگر گلایه های رانندگان مبحث بیمه های آنهاست چون رانندگان قدیمی از یارانه ای استفاده می نمایند که شامل رانندگان نورسیده نمی گردد اما طبق پیگیری هایی که سال قبل از سازمان تأمین اجتماعی داشتیم، بخشنامه ای صادر شده در خصوص این که به ازای هر راننده ای که بازنشسته می شود، باید راننده جدیدی جایگزین شود تا مزایای یارانه ای شامل حال آنها هم بشود که این بخشنامه در بعضی از استان ها هنوز عملیاتی نشده اما با این حال، درحال پیگیری مشکلات رانندگان هستیم.
سامانه سپهتن همچنان غیر فعال است
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همینطور درباره مسدود بودن سامانه سپهتن (سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان) اظهار داشت: این سامانه به زودی با قرارداد با پیمانکار جدید راه اندازی می شود.
امانی اضافه کرد: در روزهای نوروز ۳۷ میلیون تردد بین استانی صورت گرفته و سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۱ درصد افزایش سفر در محورهای مواصلاتی داشتیم و روز ۵ فروردین با عبور از مرز ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تردد، پر تردد ترین روز به ثبت رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: تشکیل جلسه شورایعالی ایمنی حمل و نقل با حضور رئیس جمهور و همینطور همکاری دستگاههای مربوطه منجر گردید که سال جاری هماهنگی های بیشتری برای تسهیل مسافرت ها صورت گیرد و این همکاری ها منجر به کاهش ۲۳ درصدی سوانح و تلفات جاده ای شد.
وی بیان نمود: ۱۲ هزار راهدار به صورت شبانه روزی از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین فعالیت کردند و ۱۱ هزار و ۴۳۰ عملیات راهداری همچون مرمت نصب علایم انجام شد.
امانی در مورد سامانه سپهتن هم اظهار داشت: سامانه سپهتن به علت تغییر پیمانکار از پیش از عید عملیاتی نبود و مقرر است با ورود پیمانکار جدید بزودی مجدداً راه اندازی شود.
گفتنی است یک هفته قبل از عید نوروز، معاون راهداری سازمان راهداری در جریان بازدیدی که از ترمینال های مسافری داشت اعلام نمود: ظرف مدت یک هفته آینده سامانه سپهتن عملیاتی خواهد شد که تابحال این سامانه راه اندازی مجدد نشده است.

1401/01/18
12:30:52
0.0 / 5
187
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سیمان سیمان