وزیر راه و شهرسازی مطرح كرد؛

70 درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تأمین شد

70 درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تأمین شد

به گزارش سیمان وزیر راه و شهرسازی با بیان این که 70 درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تأمین شده است از عملیاتی شدن 2 میلیون واحد مسکونی این طرح در 6 ماهه نخست سال جاری اطلاع داد.به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی در نشست با اعضای کمیسیون عمران مجلس با تشکر از نمایندگان مجلس برای اصلاح و تصویب بودجه ۱۴۰۱ در جهت تقویت وزارت راه و شهرسازی با تشریح کارهای حوزه مسکن افزود: اکنون حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد زمین آماده شروع عملیات اجرائیست که با این میزان زمینی که آماده شده است به همراه شروع عملیات اجرائی بیش از ۸۸۰ هزار واحد مسکونی، بیش از ۷۰ درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است.
قاسمی توضیح داد: برمبنای آمار عملیات اجرائی ۸۸۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن شروع شده است. همین طور حدود ۳۲۰ هزار واحد نیز وارد عملیات اجرائی شدند که مجموع آنها بالای یک میلیون در سطح کشور است.
وی اشاره کرد: با برنامه ریزی هایی وزارت راه و شهرسازی در ۶ ماهه سال جاری (۱۴۰۱) سهم اجرای طرح نهضت ملی مسکن به ۲ میلیون واحد مسکونی می رسد و با این احتساب، تلاش خواهد شد تا در زمان بندی اعلام شده واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی راه اندازی و تکمیل شود.
تشکیل بانک زمین و ارزیابی از اراضی در اختیار وزارت راه و شهرسازی
وی در بخش دیگری از سخنان خود تشکیل بانک زمین در وزارت راه و شهرسازی را همچون اقدامات مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: بخش عمده اراضی تامین شده طرح نهضت ملی مسکن از اراضی متعلق به وزارت راه و شهرسازی است و انتظار می رود تا سایر وزارتخانه ها و ارگان ها در تامین اراضی برای اجرای مسکن همکاری بیشتری با وزارت راه و شهرسازی داشته باشند.
قاسمی اعلام نمود: ایجاد شهرها و شهرک های جدید از دیگر برنامه هایی است که وزارت راه و شهرسازی در دستور کار قرار دارد. در همین خصوص نیز حدود ۳۰ شهرک جدید در مراحل تغییر کاربری هستند و به زودی ایجاد خواهند شد.
وی تکمیل و واگذاری واحدهای مسکونی باقی مانده مسکن مهر را بیش از ۲۰۰ هزار واحد برشمرد و فعالیت برای اتمام این واحدها را یادآوری کرد.
در دیدار وزیر راه و شهرسازی با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، معاونان این وزارتخانه نیز حضور داشتند و در بخش مسکن گزارشی از اقدامات انجام شده توسط معاونان ارائه و بررسی موضوع حمل و نقل به جلسه دیگری موکول شد. همین طور در ادامه رضایی رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و دیگر اعضای این کمیسیون به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.


منبع:

1401/01/17
22:06:59
0.0 / 5
179
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیمان سیمان