در گزارش سیمان مطرح شد؛

ماجرای حواشی وعده سفر کربلای معاون وزیر راه چه بود؟

ماجرای حواشی وعده سفر کربلای معاون وزیر راه چه بود؟

معاون پارلمانی وزارت راه و شهرسازی درباره حواشی به وجود آمده درباب وعده سفر کربلا به دو نونهالی که از وی در مسافرت به خراسان شمالی استقبال کرده بودند توضیح داد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، برای سید فرزاد نجات نیا معاون حقوقی، مجلس و امور استانهای وزارت راه و شهرسازی در سفری که اواخر تعطیلات نوروز به خراسان شمال و شهرستان های شیران و قوچان داشت، حواشی زیادی بوجود آمد.
حجت الاسلام حسین تکمیلی امام جمعه شیروان خطاب به نجات نیا معاون وزیر راه از دو موضع گله کرد؛ نخست این که وی اظهار داشت: معاون وزیر راه از بیت المال برای سفر کربلای دو نونهالی که به معاون وزیر راه خیر مقدم گفته اند، حاتم بخشی ۸۰ میلیون تومانی کرده و دیگر اینکه، بگفته امام جمعه شیروان، نجات نیا از مرغ و ماست بودن ناهار در روز سفر وی به خراسان شمالی، انتقاد کرده است.
اظهاراتی که سلسله حاشیه هایی برای معاون وزیر راه در پی داشت و اولین واکنش را علی جعفری مشاور وزیر راه و شهرسازی و مدیرکل حوزه وزارتی نشان داد که در توئیتی اعلام نمود تذکر امام جمعه شیروان را به دستور وزیر راه پیگیری می نماییم.

سپس موجی از واکنش ها از طرف کاربران شبکه های اجتماعی به رفتار معاون پارلمانی وزیر راه وایرال و سبب شد تا در رسانه ملی نیز گزارشی در این خصوص منتشر شود.
معاون وزیر راه: حاشیه های سفر خراسان شمالی، سو برداشت بود
سید فرزاد نجات نیا معاون پارلمانی وزارت راه و شهرسازی درباب گلایه های امام جمعه شیروان درباره وی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: برای کلنگ زنی و شروع عملیات اجرائی نهضت ملی مسکن به ظرفیت ۱۶۴۹۸ واحد مسکونی در خراسان شمالی با حضور استاندار، مدیران استانی و مجمع نمایندگان این استان در مجلس وارد این استان شدم.
وی اضافه کرد: بدو ورود به فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد با استقبال نماینده قوچان و فاروج و عضو کمیسیون عمران به ستاد ارتباطات مردمی «میز خدمت راه و شهرسازی رفتیم» و سپس به قصد بازدید از پروژه های شهرستان قوچان همچون تقاطع غیر همسطح و پل نشاط بعنوان نقطه حادثه خیز، با همراهی معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست به مراسم و آئین «کشتی با چوخه» قوچان حضور یافتیم؛ سپس در شورای اداری شهرستان فاروج حاضر شدم و در ادامه هم در مراسم شروع عملیات اجرائی ۱۱۰۰ واحد مسکونی فاروج شرکت کردم.
به استاندار با شوخی گفتم ناهار مرغ و ماست دادن، خوابمان گرفت که امام جمعه این صحبت را شنید
وی درباب موضوع انتقادش از ناهار مرغ و ماست اظهار داشت: پس از برنامه های مذکور، برای صرف ناهار تدارک دیده شده برای حضور در برنامه بعدی، زودتر از آقای استاندار و نماینده مردم شیروان در مجلس، در میدان ورودی شیروان حاضر شدیم؛ طبق معمول بنا به رفاقت قبلی با استاندار، درحال مصافحه و خوش و بش با وی، از باب مزاح گفتم «ناهار مرغ و ماست خوردیم خوابمان گرفت که امام جمعه این شهر، این صحبت من و استاندار را شنید.
معاون پارمانی وزارت راه و شهرسازی افزود: دو نونهال با لباس محلی و گویش کُرمانجی به مهمانان خیر مقدم گفتند. در این حال بنده از آنها پرسیدم: کربلا رفته اید؟ گفتند نه! تعداد اعضای خانواده شأن را پرسیدم که جمعاً ۷ نفر بودند؛ سپس به این دو نونهال گفتم: «هماهنگ می کنم انشا الله با خانواده به کربلا بروید»
نجات نیا تصریح کرد: در بدو ورود به محل مراسم، امام جمعه شیروان برای خیر مقدم در جایگاه قرار گرفت و به حواشی مربوطه پرداخت؛ بین صحبت وی گفتم: «قطعا اعتبار برای سفر زیارتی از محل دولتی نیست» در این حین استاندار به من گفت شما بزرگواری کنید پاسخ ندید و جدی نگیرید؛ بنده بصورت گذرا درباب توجهم به صیانت از بیت المال اشاره کردم که همین اندازه التفات داشته باشید که برای سفر دولت به مشهد آمده ام و چون نیت زیارت داشتم به حساب شخصی بلیت گرفتم؛ در ادامه نیز بعد از اعلام شروع نهضت ملی و ساخت ۱۶۴۹۸ واحد خراسان شمالی و ۲ هزار واحدی شیروان و همین طور بازدید از مسکن مهر شیروان در دستور کار قرار گرفت، که بعداً در تماس تلفنی وزیر راه و شهرسازی با استاندار خراسان شمالی، دستور وزیر راه برای تامین مالی پروژه های مسکن از محل سازمان ملی زمین و مسکن برای تکمیل همه واحدهای مسکن مهر این استان صادر شد.
یک مؤسسه خیریه هزینه سفر کربلای دو نونهال را تقبل کرده نه منابع دولتی
سید فرزاد نجات نیا معاون پارلمانی وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد: هزینه سفر به عتبات خانواده کُرمانجی که تابحال توفیق تشرف نداشتند بوسیله یک مؤسسه خیریه که چندین سال است توفیق خدمت در آنرا دارم تامین می شود و بطور قطع از منابع دولتی نیست. تا کنون خانواده های خیلی از این طریق به این سفر معنوی اعزام شده اند.
وی اشاره کرد: درباب اظهارات امام جمعه شیروان نیز استاندار خراسان شمالی با رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی بصورت تلفنی صحبت کردند و ضمن ارائه توضیحات از حواشی پیش آمده در ضمن سفر من به این استان، ابراز ناراحتی کردند.
معاون وزیر راه تاکید کرد: عزم دولت برای ساخت ۴ میلیون مسکن در ۴ سال جدی است که در این راه مصمم هستیم و اسیر حواشی نمی شویم.

1401/01/16
09:30:17
0.0 / 5
183
تگهای خبر: راه و شهرسازی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سیمان سیمان