معاون وزیر راه خبر داد؛

جزئیاتی از وضعیت سفر در نوروز

جزئیاتی از وضعیت سفر در نوروز

به گزارش سیمان معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی از استقبال 2.2 میلیون مسافر هوایی از پروازهای نوروزی و 1.2 میلیون مسافر از قطارهای نوروزی اطلاع داد.امیرمحمود غفاری در گفت و گو با خبرنگار مهر آخرین وضعیت آمار تجمعی سفرهای نوروزی از تاریخ ۲۵ اسفند سال قبل تا ۱۲ فروردین امسال را اعلام نمود.
وی اضافه کرد: برمبنای آنچه سامانه جامع آماری وزارت راه و شهرسازی (سجا) وابسته به دفتر آمار اطلاعات و پایش برنامه های معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی، تعداد مسافران جاده ای با ناوگان حمل و نقل عمومی و تحت نظارت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای شامل اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه که برای آنها صورت وضعیت صادر شده، ۵ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۲۸۳ نفر بوده است. تعداد سفرهای جاده ای با صورت وضعیت های صادر شده نیز ۵۳۴ هزار و ۳۲۹ فقره سفر بوده است.
غفاری اظهار داشت: در دوره سفرهای نوروزی امسال نسبت به سال قبل بااینکه شاهد کاهش ۱۳ درصدی تعداد سفرهای هستیم اما تعداد مسافران ۱۴ درصد رشد داشته است.
معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی تعداد مسافران نوروزی که با حمل و نقل ریلی جابه جا شدند را یک میلیون و ۲۲۰ هزار و ۵۴۶ نفر و تعداد سفرهای ریلی انجام شده را ۳۲۹۲ فقره سفر عنوان نمود.
وی افزود: تعداد سفرهای ریلی نوروز امسال نسبت به نوروز سال قبل کاهش ۸ درصدی ولی تعداد مسافران افزایش ۴۳ درصدی داشته است.
به گفته غفاری، ۲ میلیون و ۱۱۸ هزار و ۹۴۹ مسافر هوایی در مجموع پروازهای داخلی و بین المللی، اعزام و پذیرش در بازه زمانی مذکور داشته ایم و مجموعاً ۱۷ هزار و ۱۷۱ فروند نشست و برخاست هواپیماهای مسافری شامل داخلی و بین المللی به ثبت رسیده است.
این مقام مسئول در وزارت راه اشاره کرد: تعداد سفرهای هوایی در بازه نوروز سال جاری تقریباً برابر با تعداد پروازهای داخلی و خارجی نوروز سال قبل بوده و رشد یا کاهشی نداشته است اما تعداد اعزام و پذیرش مسافران هوایی امسال ۵۲ درصد افزایش نشان میدهد.
معاون وزیر راه تعداد ورود و خروج مسافر دریایی در طول سفرهای دریایی را ۲ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۷۵۲ و ورود و خروج توریست دریایی را ۲ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۲۸۰ نفر عنوان و اظهار نمود: در مدت سفرهای نوروزی ۲۴ هزار و ۴۸۶ فروند ورود و خروج شناور مسافری و ۲۵ هزار و ۵۰۷ فروند ورود و خروج شناور تفریحی به ثبت رسیده است.
وی درباره تعداد تصادف فوتی تصریح کرد: ۳۳۶ فقره تصادف منجر به فوت و ۴۱۴۱ فقره تصادف منجر به جرح طی سفرهای نوروزی جاده ای رخ داد که متأسفانه به جان باختن ۴۶۴ تن از هم وطنان مان بعنوان «تعداد متوفیات سرصحنه» انجامید.


منبع:

1401/01/14
13:06:34
0.0 / پنج
283
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سیمان سیمان